Przed meczem z Olimpią Zambrów

Jesteśmy pewni siebie i zmotywowani, ale nie lekceważymy rywala. Środowy mecz z Olimpią Zambrów będzie z serii tych „o sześć punktów” i musimy być maksymalnie skupieni, by osiągnąć cel w postaci zwycięstwa. Zapowiada się ciekawa rywalizacja, na którą serdecznie zapraszamy kibiców. Początek spotkania o godz. 16:00.

Nie będzie to nadużyciem jeśli stwierdzimy, że w środę dojdzie do pojedynku równorzędnych rywali. W tabeli Olimpia Zambrów jest tuż pod nami ze stratą zaledwie jednego punktu. W meczach rozegranych w tym roku zambrowianie także zdobyli tylko o jeden punkt mniej od nas (Olimpia 14 oczek, a my 15). Obie ekipy zacięcie bronią się też przed spadkiem z III ligi. Gieksa jest obecnie w ciut lepszej sytuacji, bowiem znajduje się tuż nad strefą spadkową. Olimpia z kolei zajmuje 15. miejsce, które w przypadku spadku do naszej ligi II-ligowego Stomilu Olsztyn (co jest niemal pewne), oznacza degradację.

W środę defensywa Gieksy powinna szczególną uwagę zwrócić na Jakuba Romanowicza, czyli najlepszego strzelca Olimpii. Ten 23-letni pomocnik ma na koncie 9 ligowych trafień, w tym jedno w minionej kolejce (porażka 1:2 z Wartą Sieradz). Drugi w tej klasyfikacji jest Jakub Jakimiuk z 6 golami. W tym roku trafił dwa raz, w obu przypadkach skutecznie egzekwując rzut karny.

Mecz 30. kolejki III ligi gr. I GKS Wikielec - Olimpia Zambrów odbędzie się w środę 15 maja o godz. 16:00 na Stadionie Gminnym w Wikielcu. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska: Radosław Trochimiuk (sędzia główny), Kamil Sekuna (sędzia asystent nr 1), Ursyn Smacki (sędzia asystent nr 2).