Przed meczem z Olimpią Zambrów

Przed meczem z Olimpią Zambrów

Przed GKS-em Wikielec czwarty w tym sezonie III ligi mecz wyjazdowy. Tym razem drużyna trenera Wojciecha Tarnowskiego zmierzy się z Olimpią Zambrów. Na kanale WikielecTV na YouTube przeprowadzimy transmisję na żywo z tego spotkania. Początek w sobotę 26 września o godz. 15:00.

Nasi sobotni rywale z dorobkiem 6 punktów zajmują dopiero 19. miejsce w tabeli. Wszystkie „oczka” zdobyli na własnym stadionie, wygrywając na inaugurację III ligi 2:0 z Unią Skierniewice, a w 4. kolejce 4:1 w derbach z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Pozostałych pięć spotkań przegrali.

Historia spotkań GKS-u Wikielec z Olimpią Zambrów nie jest zbyt długa. Drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie - w sezonie 2017/18 III ligi. Wtedy oba mecze zwyciężyli nasi rywale - jesienią 1:0 u siebie i wiosną 4:0 w Wikielcu. Wspomniany sezon Olimpia zakończyła na wysokim 5. miejscu, zaś Gieksa spadła z ligi zajmując ostatnią pozycję w tabeli.

Wartym odnotowania jest fakt, że w drużynie z Zambrowa gra aktualny lider strzelców III ligi Kamil Zalewski - w siedmiu kolejkach ma na koncie 9 goli. Co więcej, ten zawodnik trzy razy trafił do naszej bramki, kiedy przegraliśmy w Wikielcu 0:4 (wiosną 2018 roku). W dzisiejszej kadrze Olimpii jest też Patryk Malinowski, którego trafienie dało Zambrowianom zwycięstwo z nami jesienią 2017 roku.

Patrząc na tabelę, jesteśmy faworytem tego meczu. Jednak to nic nie znaczy. Po siedmiu kolejkach można wywnioskować, że GKS Wikielec to zupełnie dwie różne drużyny u siebie i na wyjazdach. W domu zdobyliśmy wszystkie punkty (10), na terenie rywali wszystko przegraliśmy - trzy porażki i bilans bramkowy 3:13.

Jak zaprezentuje się Gieksa na wyjeździe tym razem? Przekonamy się już w sobotę 26 września. Początek meczu w Zambrowie o godz. 15:00. Zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo, którą przeprowadzimy na kanale WikielecTV na YouTube.

zdjęcie: Gazeta Współczesna

Zobacz także: