Przed meczem z Mławianką Mława

Czas nadrobić zaległości. Jesteśmy w gronie sześciu drużyn naszej ligi, które mają do rozegrania jeden mecz przełożony z poprzedniego roku. Już w środę zmierzymy się na wyjeździe z Mławianką Mława. Początek spotkania o godz. 14:00.

Po inauguracji rundy wiosennej zarówno GKS jak i Mławianka mają powody do zadowolenia. W miniony weekend nasza drużyna zwyciężyła 4:1 przed własną publicznością ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, z kolei zespół z Mławy przywiózł cenny komplet punktów z Legionowa, gdzie wygrał 2:1. Obie bramki dla naszych środowych rywali zdobył pochodzący z Ukrainy obrońca Iwan Hurenko, który wzmocnił zespół przed rozpoczęciem tego sezonu.

Obecnie Mławianka jest w nieco gorszej sytuacji od nas i dużo bardziej potrzebuje punktów, by ”uciec” od strefy spadkowej. Ewentualne zwycięstwo w środę pozwoli ekipie trenera Michała Kolanowskiego odskoczyć na 5 punktów od obecnie najwyżej sklasyfikowanego spadkowicza - ŁKS-u Łomża.

Nasi rywale zimą postawili głównie na wzmocnienie linii defensywnej. Zakontraktowali doskonale znanego w Wikielcu lewego obrońcę Mateusza Jońcę oraz trzech stoperów: Yevgena Smirnova z litewskiej ekstraklasy, Eryka Mikołajewskiego z Polonii Warszawa i Kacpra Wojtyszyna z Cuiavi Inowrocław. Zespół zasilił też pomocnik Gabor Grabowski, który swego czasu był u nas testowany. W środku pola rozgrywać ma także utalentowany Kacper Zielski z rezerw Rakowa Częstochowa.

Mecz zaległej 18. kolejki Mławianka Mława - GKS Wikielec zaplanowany został na środę 6 marca o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim w Mławie. Tego dnia rozegrany zostanie także inny zaległy mecz tej serii spotkań Pilica Białobrzegi - Victoria Sulejówek (godz. 15:00).

Ostatnie nierozegrane w listopadzie 2023 spotkanie Concordia Elbląg - Legionovia Legionowo wstępnie zaplanowane zostało na środę 27 marca godz. 15:00. Klub z Elbląga podaje, że termin ten jest w trakcie zatwierdzania.