Przed meczem z Lechią Tomaszów Mazowiecki

W tym roku zdobyli łącznie 7 punktów w siedmiu meczach, a na własnym terenie zanotowali po jednym zwycięstwie, remisie i porażce. Mowa o Lechii Tomaszów Mazowiecki, czyli naszym sobotnim ligowym rywalu.

Prowadzona przez trenera Mateusza Milczarka Lechia Tomaszów Mazowiecki zajmuje obecnie wysokie 7. miejsce w tabeli III ligi gr. I. Aktualna pozycja naszych sobotnich rywali to przede wszystkim zasługa bardzo dobrej gry w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Lechia rozpoczęła ligę od siedmiu zwycięstw z rzędu, a pozycję lidera tabeli zajmowała aż do 15. kolejki, kiedy wyprzedził ją GKS Bełchatów zrównując się z nią punktami.

W kolejnych meczach drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego nie grała już tak dobrze, a jej występy w tym roku należy uznać wręcz jako przeciętne. Siedem punktów w siedmiu meczach to z pewności nie jest wynik satysfakcjonujący.

W sobotę zagramy z Lechią na jej boisku ze sztuczną nawierzchnią, gdzie w 2024 roku rywale zanotowali po jednym zwycięstwie, remisie i porażce. Lechia u siebie zremisowała 1:1 z ŁKS-em Łomża, pokonała 3:2 Victorię Sulejówek i uległa 0:1 Warcie Sieradz.

Najlepszym strzelcem rywali i jednocześnie wiceliderem klasyfikacji strzelców w lidze jest Bartosz Snopczyński, który ma na koncie aż 14 trafień. Jednak ten 22-letni napastnik w tym roku tylko raz znalazł drogę do bramki rywali - strzelił jednego gola w zwycięskim meczu 3:2 z Victorią.

Mecz 26. kolejki III ligi gr. I Lechia Tomaszów Mazowiecki - GKS Wikielec odbędzie się w sobotę 20 kwietnia o godz. 17:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Nowowiejskiej w Tomaszowie. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska: Mateusz Długosz (sędzia główny), Jakub Tekieli (sędzia asystent nr 1), Mateusz Szczepańczyk (sędzia asystent nr 2).