Przed meczem z Kaczkan Huraganem Morąg

Przed meczem z Kaczkan Huraganem Morąg

To zwycięstwo jest dokładnie tak samo potrzebne im i nam. My mamy atut własnego boiska, a za nimi są statystyki z ostatnich lat. Przed pandemią wygraliśmy z nimi w sparingu 3:2, a po - przegraliśmy 1:3. W sobotę o 17 w Wikielcu zapowiadają się ciekawe derby województwa. Gramy z Kaczkan Huraganem Morąg.

Tak się złożyło, że gdy w sezonie 2007/08  wywalczyliśmy awans do IV ligi, Huragan z tej ligi awansował do III. I do tej pory tam gra. 13 sezon z rzędu. Okazję do bezpośredniego pojedynku z morążanami mieliśmy w ostatnich latach pięciokrotnie. W 2018 roku w finale pucharu wojewódzkiego przegraliśmy 1:3. Z kolei w III lidze graliśmy ze sobą 4 razy. Wszystko przegraliśmy: sezon 2015/16 - 0:2 w domu i tak samo na wyjeździe; sezon 2017/18 – 1:5 w domu i 0:4 na wyjeździe.

Tylko, że wtedy Huragan kończył ligę odpowiednio na 2. i 6. miejscu w tabeli, a my dwa razy spadliśmy. Tymczasem dotychczasowe statystyki wskazują, że gramy na podobnym poziomie. A skoro będą to też derby województwa, to możemy spodziewać się naprawdę ciekawego pojedynku.

Początek meczu z Kaczkan Huraganem Morąg w sobotę 5 września o godz. 17:00 w Wikielcu.

Zobacz także: