Przed meczem z Concordią Elbląg

To już ostatni akt sezonu 2023/24 III ligi gr. I. W sobotę o godz. 17:00 zmierzymy się w Wikielcu z Concordią Elbląg, która wspólnie z nami reprezentuje Warmię i Mazury na tym szczeblu rozgrywkowym. Niestety nasi rywale nie zdołali się utrzymać, a my potrzebujemy zdobyć w tym meczu minimum 1 punkt, by na kolejny sezon pozostać w gronie trzecioligowców. Na pewno nie będziemy kalkulować, musimy wyjść na murawę z zamiarem zgarnięcia pełnej puli i udowodnienia, że Wikielec zasługuje na III ligę.

Na dzień przed ostatnim meczem sezonu szersza zapowiedź jest raczej zbędna. W sobotę musimy zdobyć minimum jeden punkt, a w przypadku porażki musimy liczyć, że Olimpia Zambrów nie wygra na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Nie ma co jednak oglądać się za siebie. Musimy wyjść na murawę, wywalczyć zwycięstwo i przypieczętować utrzymanie.

Sięgnijmy jeszcze na moment do historii. Dla Gieksy jest to piąty sezon na poziomie III ligi. Tylko raz zdołaliśmy się utrzymać i to tylko dlatego, że wywalczyliśmy w Polskim Związku Piłki Nożnej, by pozostawili nas w gronie trzecioligowców jako dodatkową drużynę. Wszystko z powodu rozegranego w Wikielcu meczu z Bronią Radom. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, ale później przyznano nam walkower, ponieważ Broń przekroczyła limit zmian. Broń odwołała się od tej decyzji i ostatecznie wynik remisowy z boiska został przywrócony. Na koniec sezonu odebranie nam 3 punktów za walkower przesądziło, że zajęliśmy miejsce spadkowe. Dlatego właśnie do samego końca walczyliśmy o pozostanie w III lidze i ostatecznie osiągnęliśmy cel.

Tę historię przypominamy nieprzypadkowo, bowiem obecnie po raz pierwszy w naszej III-ligowej przygodzie przed ostatnim meczem sezonu nie próbujemy uciec ze strefy spadkowej, a walczymy o to, by do niej nie spaść. Cel jest zdecydowanie w naszym zasięgu i musimy po prostu wyjść na murawę i pokazać, że umiemy kopać w piłkę. Bo niewątpliwie tak jest.

Wszystkie mecze ostatniej kolejki powinny odbyć się w dokładnie tym samym terminie, ale wyjątkiem od reguły są pojedynki zespołów, które nie walczą ani o awans, ani o utrzymanie. Wtedy mogą otrzymać zgodę na zmianę terminu. W tym sezonie mamy dwa takie przypadki. W środę i w czwartek odbyły się dwa mecze: Legionovia Legionowo 2:2 Broń Radom i Victoria Sulejówek 2:3 Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Dla nas w pewnym sensie znaczenie ma rozstrzygnięcie z tego drugiego meczu, bowiem w związku ze stratą punktów Victorii Sulejówek, nasze ewentualne zwycięstwo z Concordią spowoduje, że sezon zakończymy na niezłym 11. miejscu w tabeli III ligi.

Mecz 34. kolejki III ligi gr. I GKS Wikielec - Concordia Elbląg zostanie rozegrany w sobotę 8 czerwca o godz. 17:00 na Stadionie Gminnym w Wikielcu. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska: Damian Krumplewski (sędzia główny), Piotr Cierpicki (sędzia asystent nr 1), Daniel Chrostek (sędzia asystent nr 2).