Przed meczem z Concordią Elbląg

Przed meczem z Concordią Elbląg

Wszystko wskazuje na to, że znów pod wodzą trenera Wojciecha Tarnowskiego GKS Wikielec zagra ostatni ligowy mecz w tym roku. W sobotę 28 listopada o godz. 13:00 Gieksa zmierzy się w derbach województwa z Concordią Elbląg. Jeśli warunki pozwolą, WikielecTV przeprowadzi transmisję z tego spotkania.

Na papierze faworytem meczu jest GKS, ale w tym przypadku tego typu argumenty schodzą na drugi plan. W sobotę Wikielcu dojdzie do trzecich w tym sezonie derbów województwa warmińsko-mazurskiego. Tym razem Gieksa zmierzy się z aktualnie 17. drużyną w tabeli - Concordią Elbląg. Wcześniej, w obu przypadkach również u siebie, zespół trenera Wojciecha Tarnowskiego zremisował 3:3 ze Zniczem Biała Piska i pokonał Huragana Morąg 3:1. Concordia z kolei w poprzednich derbach, dwukrotnie na wyjeździe, zremisowała ze Zniczem 1:1 i wygrała z Huraganem 3:0.

GKS do sobotniego meczu podchodzi podbudowany ostatnimi zwycięstwami ze Świtem (wicelider) i Polonią Warszawa (3. miejsce). W obu przypadkach padł wynik 1:0, a bramki zdobywał Michał Jankowski. W tych meczach zespół prowadził tymczasowo trener Piotr Zajączkowski, który zgodził się wesprzeć drużynę, aż do powrotu do zdrowia trenera Tarnowskiego. Wszystko wskazuje na to, że już w sobotę trener Tarnowski znów poprowadzi swój zespół.

Concordia z kolei, choć jest zdecydowanie niżej w tabeli, to też nie najgorzej radziła sobie w ostatnich meczach. Nie przegrała od czterech spotkań - trzy razy remisując (z Olimpią Zambrów, Ruchem Wysokie Mazowieckie i Lechią Tomaszów Mazowiecki) oraz pokonując RKS Radomsko 2:0.

Będzie to trzecie starcie GKS-u i Concordii na poziomie III ligi. Do dwóch poprzednich spotkań doszło w sezonie 2015/16. Wtedy w Wikielcu Concordia wygrała 2:1 (gol dla Gieksy padł po trafieniu samobójczym), zaś w Elblągu GKS wygrał 1:0, a gola na wagę zwycięstwa zdobył z rzutu karnego Remigiusz Sobociński.

Początek sobotniego meczu o godz. 13:00 na Stadionie Gminnym w Wikielcu. Spotkanie po raz kolejny odbędzie się bez udziału publiczności, a jeśli warunki pozwolą na kanale WikielecTV przeprowadzimy transmisję na żywo.

Zobacz także: