Przed meczem z Błonianką Błonie

Już jutro, w Narodowe Święto Niepodległości, walczymy o kolejne ligowe punkty. W pojedynku tegorocznych beniaminków zmierzymy się na wyjeździe z Błonianką Błonie. Początek meczu o godz. 13:00.

Błonianka, podobnie jak GKS, awansowała do III ligi po 17. kolejce ubiegłego sezonu, przerwanego z powodu epidemii. Jednak nasz rywal miał dłuższą drogę prowadzącą do wyższego poziomu rozgrywkowego. Jako zwycięzca grupy południowej mazowieckiej IV ligi, musiał jeszcze wygrać baraż ze zwycięzcą z grupy północnej - Drukarzem Warszawa. Wynik: 3:1 i cel został osiągnięty.

Na tym etapie obecnego sezonu, po czternastu kolejkach, w nieco lepszej sytuacji w lidze jest Błonianka. Z dorobkiem 20 punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli. GKS jest dwie pozycje niżej mając na koncie punktów 18.

Jutrzejsi rywale Gieksy w ostatnich czterech meczach zdobyli aż 10 punktów. Wygrali z Olimpią Zambrów, RKS-em Radomsko i rezerwami Jagielloni, z kolei podzielili się punktami z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Przed tą serią zaś ulegli u siebie KS-owi Kutno 0:2.

O jeden mecz krótszą (3) serię bez porażki ma GKS Wikielec. Dwa tygodnie temu ligowe zwycięstwo w Tomaszowie Mazowieckim, później u siebie remis z młodą Jagiellonią, aż wreszcie ostatnia wygrana z Pelikanem. Wcześniej GKS uległ na wyjeździe RKS-owi Radomsko 0:2.

Planowana jest internetowa transmisja środowego spotkania, ale tym razem nie przez WikielecTV, a przez media gospodarzy. Relacja ma się rozpocząć około godz. 12:45 na kanale Błonianka TV na YouTube (kliknij).

zdjęcie: Błonianka Błonie na Facebooku