Przed meczem Unia Skierniewice - GKS Wikielec [3. kol., III liga, 2023/24]

Przed meczem Unia Skierniewice - GKS Wikielec [4. kol., III liga, 2023/24]

Przed nami kolejna środa i kolejne piłkarskie emocje. Tym razem, w ramach 4. kolejki III ligi, zmierzymy się na wyjeździe z Unią Skierniewice. Początek meczu o godz. 17:00. Zagramy w miejscowości Nieborów, pomiędzy Łowiczem a Skierniewicami.

Zacznijmy od historii oficjalnych pojedynków GKS-u z Unią. Meczów nie było zbyt wiele, bowiem drużyny dotychczas rywalizowały ze sobą tylko trzykrotnie. W sezonie 2020/21 zmierzyliśmy się z Unią tylko raz, w rundzie zasadniczej (jesienią). Wtedy w Skierniewicach przegraliśmy 1:4. Na wiosnę rewanżu już nie było, bowiem liga została podzielona na grupę mistrzowską i spadkową. My walczyliśmy o utrzymanie, zaś rywale grali o awans.

W kolejnym sezonie 2021/22 doszło między nami do dwóch pojedynków. Najpierw jesienią przegraliśmy w Wikielcu 2:3, następnie na wiosnę pokonaliśmy Unię na jej stadionie 2:0.

Po trzech ligowych kolejkach obecnego sezonu to Gieksa jest wyżej w tabeli. Nasi przeciwnicy zaczęli sezon od dwóch porażek. Na inaugurację ulegli na wyjeździe ŁKS-owi Łomża 1:4, a potem przegrali u siebie (z powodu remontu stadionu w Skierniewicach mecze rozgrywane są w Nieborowie) 0:1 z Victorią Sulejówek. W trzeciej kolejce Unia już zapunktowała i zrobiła to w naprawdę dobrym stylu, rozgramiając w Sieradzu tamtejszą Wartę 5:1. Zespół trenera Kamila Sochy pokazał, że początek sezonu był bardziej wpadką, niż miałby zwiastować słabą formę. Unia obecnie ma trzy punkty i zajmuje 11. miejsce w tabeli.

GKS Wikielec jest na miejscu 8. i uzbierał o jedno „oczko” więcej. Na ten wynik składają się zwycięstwo, remis i porażka. Wszystkie punkty ekipa trenera Damiana Jarzembowskiego zdobyła u siebie. Najpierw pokonała Mławiankę Mława 3:0, z kolei w miniony weekend zremisowała 1:1 z Pilicą Białobrzegi. Jedyną ligową porażkę Gieksa zanotowała w 2. kolejce w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie uległa miejscowemu Świtowi 1:3.

Dziś już wiadomo, że w środę trener Jarzembowski będzie mógł skorzystać z usług pozyskanego przed kilkoma dniami Dawida Kalisza. Zawodnik został już zatwierdzony do gry i oficjalnie reprezentuje barwy GKS-u.

Mecz 4. kolejki III ligi gr. I Unia Skierniewice - GKS Wikielec zostanie rozegrany w środę 23 sierpnia o godz. 17:00 w Nieborowie na stadionie miejscowego Orła. Spotkanie poprowadzą: Eliasz Pawlak (sędzia główny), Łukasz Stankowski (sędzia asystent nr 1), Robert Pawlicki (sędzia asystent nr 2).