Przed meczem Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GKS Wikielec [2. kol., III liga, 2023/24]

Po świetnej inauguracji przed własną publicznością (3:0 z Mławianką) apetyty są duże, ale musimy twardo stąpać po ziemi. W niedzielę jedziemy walczyć o punkty z bardzo wymagającym rywalem, z którym zagramy po raz 6. w historii. Już udowodniliśmy, że potrafimy przywieźć z Nowego Dworu komplet punktów, ale nie zapominajmy, że wszystkie pozostałe mecze ze Świtem przegraliśmy. Jedno jest pewne. Tanio skóry nie sprzedamy. Początek meczu Świt - GKS o godz. 14:00. Telewizja NSK zapowiada relację live z tego spotkania. Link w artykule.

Zarówno my, jak i Świt dobrze weszliśmy w sezon 2023/24 III ligi. W Wikielcu pewne 3:0 z Mławianką, zaś rywale przywieźli cenne 3 punkty z Sieradza, gdzie pokonali miejscową Wartę 2:1. Piłkarskie porzekadło mawia jednak, że „mecz meczowi nie równy”, więc nie ma co oglądać się za siebie.

Niby tak, ale wypadałoby przybliżyć chociaż historię bezpośrednich pojedynków Gieksy ze Świtem. Nie ma ich dużo, bowiem niedzielny mecz będzie dopiero 6. w historii spotkaniem obu drużyn. Bilans nie jest dla nas korzystny: 4 mecze przegraliśmy i raz - w Nowym Dworze Mazowieckim - byliśmy górą. Zwyciężyliśmy jesienią 2020 roku 1:0, po golu Michała Jankowskiego z rzutu karnego. Na wiosnę rewanżu już nie było, bowiem my zagraliśmy w grupie spadkowej III ligi, a rywale w grupie mistrzowskiej.

Trener GKS-u Damian Jarzembowski mówi, że do Nowego Dworu jedziemy z pozytywnym nastawieniem i będziemy szukali tam punktów. To nie oznacza oczywiście, że rywala lekceważy.

- Przed nami trudne spotkanie, bo Świt jest solidnym III-ligowcem. W poprzednim sezonie nie ukrywali, że grają o II ligę, jednak celu ostatecznie nie osiągnęli. Dziś z ich obozu dochodzą informacje, że kilku zawodników odeszło i nieco zeszli z tonu, jednak trzon zespołu, ci kluczowi zawodnicy zostali w drużynie. Uzupełnili ich gracze na dorobku - charakteryzuje przeciwników trener. - Po rywalach spodziewam się solidnej, trzecioligowej marki i na pewno przed nami bardzo wymagające spotkanie. My oczywiście jedziemy do Nowego Dworu po punkty. Będziemy ich szukać w każdym meczu. Bez względu na to, czy gramy z teoretycznie słabszym, czy silniejszym rywalem. Każdy zespół może mieć swój słabszy dzień, a nie zawsze wygrywa lepszy, często danego dnia, ten bardziej skuteczny.

Tuż przed meczem ze Świtem kadra Gieksy powiększyła się o 21-letniego Kacpra Nowickiego, który w minionym sezonie reprezentował barwy rezerw Cracovii w III lidze. Ten ofensywny pomocnik pojedzie w niedzielę z drużyną do Nowego Dworu. Z kolei pod znakiem zapytanie stoi występ dwóch innych zawodników.

- Jeden zachorował, drugi doznał drobnego urazu na treningu - mówił po piątkowym treningu trener.

Mecz 2. kolejki III ligi gr. I Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GKS Wikielec odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia o godz. 14:00. Spotkanie poprowadzą sędziowie: Tomasz Lewandowski (sędzia główny, Łódź), Jakub Czech (sędzia asystent nr 1) oraz Kacper Kochelski (sędzia asystent nr 2).

[LIVE] Oglądaj na żywo Świt - GKS Wikielec [13.08.2023, 14:00]