Przed meczem pucharowym z Sokołem Ostróda

Przed meczem pucharowym z Sokołem Ostróda

Nawet jeśli awansujemy dalej, będzie to nasz ostatni mecz pucharowy w tym roku. Już w środę 13 września o godz. 19:00 zagramy na wyjeździe z Sokołem Ostróda - z zespołem, który jeszcze w minionym sezonie grał w III lidze, a dziś musi odbudowywać się w Klasie okręgowej.

Zaledwie kilka lat temu Sokół Ostróda był profesjonalnym klubem, który w eWinner II lidze ogrywał takie marki, jak Motor Lublin, GKS Katowice czy Chojniczanka Chojnice. W sezonie 2020/21 Sokoły zajęły wysokie 11. miejsce w tabeli II ligi i jak dotychczas był to największy sukces klubu.

W sezonie kolejnym nie było już tak dobrze. Zespół z Ostródy zajął przedostatnie miejsce w tabeli i został zdegradowany do III ligi, w której występował w minionym sezonie. Poprzednia kampania, pod względem sportowym, była dla Sokoła raczej zadowalająca, bowiem 12. miejsce tabeli dawało zespołowi pewne utrzymanie. Niestety jednak los nie był dla Ostródy łaskawy. Problemy organizacyjno-finansowe klubu zmusiły działaczy do wycofani drużyny z rozgrywek III ligi. W tej sytuacji, zgodnie z przepisami, Sokół został zdegradowany o dwie klasy rozgrywkowe i występuje dziś w Klasie okręgowej gr. 2. W tych rozgrywkach nasi środowi rywale radzą sobie bardzo dobrze. Dzięki pięciu zwycięstwom i jednemu remisowi są obecnie na czele ligowej tabeli.

Obóz GKS-u Wikielec obecnie jest w kryzysie. Trzy ligowe porażki z rzędu na pewno mają negatywny wpływ na morale drużyny. Trener Damian Jarzembowski zdecydował się w tej sytuacji zmienić mikrocykl treningowy zespołu i ułożyć go w taki sposób, by zawodnicy mogli odczuć reset fizyczno-mentalny.

Drogi obu drużyn do 1/16 Finału:

  • Runda wstępna: Płomień Turznica - Sokół Ostróda 1:1 (4:5 w rzutach karnych), LZS Frednowy - GKS Wikielec 0:12
  • I Runda: Sokół Ostróda wolny los, Jeziorak Iława - GKS Wikielec 2:3

Mecz 1/16 Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski Sokół Ostróda - GKS Wikielec odbędzie się w środę 13 września o godz. 19:00 na Stadionie Miejskim w Ostródzie. Bilety w cenie 10 zł dostępne będą przed spotkaniem w stadionowych kasach. Skład sędziowski: Marcin Szczerbowicz (sędzia główny), Jacek Makowski (sędzia asystent nr 1), Wojciech Klonowski (sędzia asystent nr 2).

W tym roku będzie to ostatni meczu pucharowy. 1/8 finału WPP zaplanowana została na 20 marca 2024 (środa).

Zobacz także: