Przed meczem Polonia Lidzbark Warmiński - GKS Wikielec

Przed meczem Polonia Lidzbark Warmiński - GKS Wikielec

To będzie hit 20. kolejki forBET IV ligi i możliwe, że stanie się najważniejszym wydarzeniem rundy rewanżowej obecnego sezonu. Mamy 9 punktów przewagi nad naszymi piątkowymi rywalami, jeden mecz do rozegrania więcej i korzystny wynik (3:0) w bezpośrednim pojedynku. Mówiąc krótko: my możemy, a Polonia Lidzbark Warmiński musi ten mecz wygrać. To daje nam ogromny komfort psychiczny, ale też nie zwalnia z obowiązku pełnego skupienia przed meczem.

Polonia Lidzbark Warmiński i jej Twierdza

881 dni, czyli 2 lata i pięć miesięcy - tyle czasu Polonia Lidzbark Warmiński jest niepokonana w lidze na własnym stadionie. Po raz ostatni nasi piątkowi rywale przegrali u siebie 7 listopada 2020 roku z Pisą Barczewo. Było wtedy 0:3. Od tego momentu Poloniści zagrali na własnym stadionie 30 meczów, 26 z nich wygrali, a 4 zremisowali. W obecnym sezonie Polonia rozegrała u siebie osiem meczów, 7 zwyciężyła, a jeden zremisowała (0:0 z DKS-em Dobre Miasto).

Polonia obecnie jest też najbardziej bramkostrzelnym zespołem forBET IV ligi (55 goli zdobytych). Najlepszymi snajperami, na których szczególną uwagę musi mieć obrona Gieksy, są: Dawid Bogdański i Piotr Karłowicz (mają po 9 trafień) oraz Wojciech Dziemidowicz i Cezary Sobolewski (mają po 8 goli). Dziś wiemy, że w piątek na murawie zabraknie podstawowego młodzieżowca Polonii, pauzującego za kartki Huberta Świdera.

 

GKS Wikielec

Dziewięć punktów przewagi, jeden mecz do rozegrania więcej i korzystny bezpośredni pojedynek (wygrana jesienią w Wikielcu 3:0) stawiają nas w dużo lepszej sytuacji, niż rywali. W przypadku ewentualnego potknięcia, nic strasznego się nie stanie, ale o takim scenariuszu nikt w Wikielcu nie myśli. Jedziemy z celem zdobycia Twierdzy Lidzbark i umocnienia się na fotelu lidera forBET IV ligi.

W piątek trener Damian Jarzembowski nie będzie mógł skorzystać tylko z usług nadal kontuzjowanego Oskara Kordykiewicza. Po krótkiej chorobie do składu wraca nieobecny przed tygodniem Kentaro Arai, nikt też nie pauzuje za kartki. W drużynie panuje dobra atmosfera i zespół jest zmotywowany do osiągania jak najlepszych wyników.

 

Mecz 20. kolejki forBET IV ligi Polonia Lidzbark Warmiński - GKS Wikielec odbędzie się w Wielki Piątek 7 kwietnia o godz. 19:00.

Zobacz także: