Przed meczem Polonia Iłowo - GKS Wikielec

Przed meczem Polonia Iłowo - GKS Wikielec

W najbliższą sobotę 6 maja w Iłowie-Osadzie zapowiada się prawdziwe piłkarskie święto. Tego dnia zmierzymy się z miejscową Polonią na jej świeżo zmodernizowanym stadionie. Nasi rywale wiele ostatnich miesięcy swoje mecze rozgrywali w sąsiedniej Mławie. Teraz wracają do domu i z pewnością będą chcieli ten fakt uczcić zwycięstwem. Początek spotkania o godz. 16:00.

Polonia Iłowo

Drużyna trenera Huberta Lemanka z dorobkiem 26 punktów zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli forBET IV ligi i musi oglądać się za siebie. Wszystko dlatego, że najbardziej pesymistyczny wariant zakłada, że z naszej ligi mogą spaść aż cztery zespoły (miejsca 16.-13.), a dwa kolejne (12.-11.) powalczą o utrzymanie z wiceliderami grup I i II Klasy okręgowej. Ten wariant spełni się jeśli z III ligi spadną jednocześnie Sokół Ostróda i Concordia Elbląg oraz do naszej IV ligi dołączą w przyszłym sezonie rezerwy Stomilu Olsztyn, co już zostało zapowiedziane.

To jednak odległa przyszłość i wcale nie musi być tak pesymistycznie. Nie zmienia to faktu, że Polonia Iłowo będzie w sobotę mocno zmotywowana dopingiem własnych kibiców, którzy najpewniej licznie przybędą na nowo wyremontowany stadion przy ul. Akacyjnej. Dziś wiadomo, że przeciwko Gieksie nie zagra podstawowy młodzieżowiec rywali Jakub Wydra, który w minionej kolejce w Morągu został ukarany czerwoną kartką. Straszyć naszą defensywę będzie z kolei najlepszy strzelec Iłowian Dominik Lemanek, mający w tym sezonie 12 trafień na swoim koncie.

GKS Wikielec

Ekipa trenera Damiana Jarzembowskiego od początku rundy wiosennej spisuje się fenomenalnie. Siedem zwycięstw, jeden remis, najwięcej bramek strzelonych (27) i najmniej straconych (7) - tak w skrócie podsumować można dorobek Gieksy w 2023 roku. Tylko w czterech ostatnich meczach drużyna zdobyła 16 goli. A biorąc pod uwagę, że jesienią pokonaliśmy Polonię w Wikielcu aż 8:0, w sobotę możemy się spodziewać niezłego widowiska. Pod warunkiem oczywiście, że nie dopadnie nas zbyt duże zmęczenie, bo będzie to nasz trzeci mecz w tym tygodniu.

Mecz 24. kolejki forBET IV ligi Polonia Iłowo - GKS Wikielec zostanie rozegrany w sobotę 6 maja. Początek o godz. 16:00. Będziemy mieli zaszczyt uroczyście otworzyć zmodernizowany stadion przy ul. Akacyjnej w Iłowie-Osadzie.

Zobacz także: