Przed meczem Pelikan Łowicz - GKS Wikielec [15. kol., III liga, 2023/24]

To jeden z najbardziej stabilnych III-ligowców, który w tym sezonie na własnym stadionie stracił zaledwie dwa punkty. Już w niedzielę zagramy na wyjeździe z Pelikanem Łowicz, z którym mamy bardzo wyrównany bilans bezpośrednich pojedynków i do tej pory za każdym razem w Łowiczu strzelaliśmy minimum jedną bramkę.

Nasz niedzielny przeciwnik od lat charakteryzuje się bardzo stabilną formą. Pelikan Łowicz od ponad dwóch dekad nieprzerwanie reprezentuje poziom minimum III ligi, a i siedem sezonów spędził w lidze II.

Obecnie rywal z dorobkiem 26 punktów zajmuje wysokie 6. miejsce w tabeli. Na ten wynik składa się 8 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki. Pelikan w tym sezonie zdobył w lidze 23 bramki, z czego aż 10 było autorstwa Szymona Sołtysińskiego. Połowę tych trafień „Sołtys” zdobył z rzutów karny. Raz też nie wykorzystał „jedenastki”.

Na stadionie w Łowiczu ekipa trenera Pawła Jakóbiaka w tej kampanii radzi sobie rewelacyjnie. 6 zwycięstw i tylko jeden remis (0:0 z Bronią Radom) na pewno budzi respekt rywali przyjeżdżających stadion przy ul. Starzyńskiego.

Historia bezpośrednich pojedynków obu drużyn jest całkiem bogata. W niedzielę dojdzie do już 7 bezpośredniego meczu GKS-u i Pelikana. W poprzednich odsłonach III ligi drużyny zanotowały zgodnie po dwa zwycięstwa, remisy i porażki (w nawiasie trener, który wtedy nas prowadził):

• 2017/18 | GKS Wikielec 0:2 Pelikan Łowicz (Wojciech Tarnowski)
  • 2017/18 | Pelikan Łowicz 4:2 GKS Wikielec (Arkadiusz Klimek)
  • 2020/21 | GKS Wikielec 2:1 Pelikan Łowicz (Wojciech Tarnowski)
  • 2020/21 | Pelikan Łowicz 0:2 GKS Wikielec (Łukasz Suchocki)
  • 2021/22 | GKS Wikielec 1:1 Pelikan Łowicz (Łukasz Suchocki)
  • 2021/22 | Pelikan Łowicz 1:1 GKS Wikielec (Damian Jarzembowski)

Mecz 15. kolejki III ligi gr. I Pelikan Łowicz - GKS Wikielec odbędzie się w niedzielę 5 listopada o godz. 12:00 na Stadionie Miejskim w Łowiczu. Aktualnego wyniku oraz publikowanych na bieżąco zdjęć i filmów szukajcie na naszym Facebooku i Instagramie.

Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska: Mateusz Skrzypko (sędzia główny), Łukasz Sikora (sędzia asystent nr 1), Maciej Boruta (sędzia asystent nr 2).