Przed meczem Motor Lubawa - GKS Wikielec

Przed meczem Motor Lubawa - GKS Wikielec

To będzie nasz ostatni wyjazdowy mecz w tym sezonie. W sobotę o godz. 15:00 zagramy w Lubawie z tamtejszym Motorem - drużyną, która obecnie zajmuje 13. miejsce w tabeli, nie gwarantujące utrzymania w forBET IV lidze.

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu z forBET IV ligi spadają trzy zespoły, a dwa kolejne o utrzymanie będą walczyły w barażach. Dolna część tabeli prezentuje się następująco:

(...)

  1. DKS Dobre Miasto (33 pkt.)

----- BARAŻE

  1. Polonia Iłowo (27)
  2. Motor Lubawa (26)

----- SPADEK

  1. Olimpia Olsztynek (23)
  2. Pisa Barczewo (21)
  3. Huragan Morąg (19)

 

W forBET IV lidze muszą znaleźć się miejsca dla dwóch mistrzów Klasy okręgowej grupy I i II (Mazur Ełk z grupy I oraz Constract Lubawa lub Zatoka Braniewo z gr. II), dla rezerw Stomilu Olsztyn, a także dla Sokoła Ostróda, który obecnie zajmuje miejsce spadkowe w III lidze. Jedno miejsce zwalnia GKS Wikielec, który awansował do III ligi. Z kolei pozostałe miejsca zwalniają trzy ostatnie drużyny forBET IV ligi (miejsca 16., 15. i 14.). Natomiast drużyny z miejsc 13. i 12. zagrają baraż o utrzymanie z wicemistrzami obu grup Klasy okręgowej.

Jeśli w III lidze Sokół się utrzyma, automatycznie w IV lidze spada jedna drużyna mniej. Jeśli natomiast z III ligi spadnie zarówno Sokół, jak i Concordia Elbląg, to w IV lidze nawet drużyna z miejsca 13. będzie zdegradowana do okręgówki, a miejsca 12. i 11. zagrają w barażach.

Nasz sobotni rywal Motor Lubawa na chwilę obecną musi liczyć się z grą w barażach. W najbliższej kolejce, nawet w przypadku porażki z nami, drużyna trenera Krzysztofa Malinowskiego na pewno nie zostanie wyprzedzona w tabeli przez 14. Olimpię Olsztynek. Lubawianie mają bowiem lepszy bilans meczów bezpośrednich z Olimpią (2:1 i 3:1).

Jesienią w Wikielcu pokonaliśmy Motor Lubawa 2:0 (0:0) a na listę strzelców wpisali się wtedy Alan Klimek i Kentaro Arai. Obaj zawodnicy prezentują obecnie dobrą formę strzelecką. W minionej kolejce w zwycięski meczu 12:0 z Pisą Barczewo Klimek i Arai zdobyli po 4 bramki i zostali wybrani do najlepszej 11-stki kolejki.

Mecz 29. kolejki sezonu 2022/23 forBET IV ligi Motor Lubawa - GKS Wikielec rozpocznie się w sobotę 10 czerwca o godz. 15:00. Spotkanie poprowadzą: Kamil Żmijewski (sędzia główny), Tomasz Śliwiński (sędzia asystent nr 1), Mateusz Piechotka (sędzia asystent nr 2).

Zobacz także: