Przed meczem ŁKS 1926 Łomża - GKS Wikielec

Przed meczem ŁKS 1926 Łomża - GKS Wikielec [TRANSMISJA LIVE]

To będzie pojedynek dwóch beniaminków mających odmienne cele. My chcemy utrzymać się w lidze, oni zaś konsekwentnie się rozwijają, by do 2026 roku, kiedy obchodzić będą 100-lecie istnienia, awansować do II ligi. W sobotę po raz piąty w historii GKS Wikielec zagra z Łomżyńskim Klubem Sportowym. Co ciekawe, wszystkie punkty, które dotychczas ugraliśmy z ŁKS-em, wywalczyliśmy w Łomży. W artykule publikujemy link do transmisji LIVE z meczu, którą przeprowadzą gospodarze.

LIVE: ŁKS 1926 Łomża - GKS Wikielec [NA ŻYWO, 02.09.23, 16:00]

Nasz bilans bezpośrednich pojedynków z ŁKS-em 1926 Łomża przedstawia się następująco: 1 zwycięstwo - 1 remis - 2 porażki. Co ciekawe, oba mecze przegraliśmy w Wikielcu (1:5 i 1:2), z kolei na wyjeździe wygraliśmy 1:0 i bezbramkowo zremisowaliśmy. Mecze, które rozgrywane były w sezonach 2015/16 oraz 2017/18 III ligi pamięta kilku zawodników z obecnej kadry Gieksy. W barwach Wikielca przeciwko ŁKS-owi grali wtedy: Piotr Kacperek, Mateusz Jajkowski, Paweł Sagan i Hubert Otręba.

W tych meczach najwięcej minut „wykręcił” Mateusz - 270. Rozegrał 3 spotkania, w jednym zszedł z boiska w 90. minucie, gdy został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

Z kolei 257 minut w trzech meczach zagrał Piotr. Raz musiał opuścić murawę w 77. minucie, gdy zobaczył bezpośrednią czerwoną kartkę.

Paweł natomiast w trzech meczach zagrał łącznie 160 minut. Dwa razy pojawiał się na murawie jako zmiennik. Raz natomiast zagrał od pierwszej minuty i został zmieniony w samej końcówce.

Jedno spotkanie przeciwko ŁKS-owi, w pełnym wymiarze czasu, rozegrał Hubert.

W obecnym sezonie III ligi, po pięciu kolejkach, jesteśmy w nieco lepszej sytuacji niż ŁKS. Z pięcioma punktami na koncie (zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki) zajmujemy 11. miejsce w tabeli. Natomiast ŁKS plasuje się dwa „oczka” niżej z dorobkiem 4 punktów (zwycięstwo, remis i dwie porażki).

Mecz 6. kolejki III ligi ŁKS 1926 Łomża - GKS Wikielec zostanie rozegrany w sobotę 2 września o godz. 16:00 na Stadionie Miejskim w Łomży.