Przed meczem GKS Wikielec - Victoria Sulejówek [7. kol., III liga, 2023/24]

To będzie starcie nie tylko dwóch beniaminków, ale także dwóch drużyn, które liczą na przełamanie. Zarówno GKS, jak i Victoria Sulejówek, dwa ostatnie swoje mecze przegrały. Kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Po raz trzeci w historii staną naprzeciwko siebie drużyny GKS-u Wikielec i Victorii Sulejówek. Do starci obu ekip doszło w sezonie 2017/18 III ligi. Tamtego okresu nie wspominamy zbyt dobrze. Wprawdzie jesienią 2017 roku w Sulejówku wywalczyliśmy punk (remis 1:1), ale w Wikielcu przegraliśmy 2:3, a potem ten mecz został zweryfikowany jako walkower 0:3 na naszą niekorzyść. Wszystko dlatego, że w naszej ekipie przebywało zbyt mało młodzieżowców w minutach od 62. do 65.

Oba te spotkania pamięta trzech aktualnych zawodników Gieksy. Piotr Kacperek wystąpił w pełnym wymiarze czasu w obu meczach, z kolei po 90 minut zaliczyli Paweł Sagan (na jesieni) i Mateusz Jajkowski (wiosną).

Dziś nasz rywal zajmuje wysokie 6. miejsce w tabeli III ligi. Na dorobek 10 uzbieranych punktów składają się trzy zwycięstwa, remi i dwie porażki. Zaznaczmy, że oba przegrane mecze Victoria zaliczyła w ostatnich dwóch kolejkach, w obu przypadkach na własnym terenie. Najpierw uległa 2:3 Lechii Tomaszów Mazowiecki, a ostatnio 0:1 Warcie Sieradz.

My także ostatnie dwa mecze przegraliśmy (0:2 u siebie z Pogonią Grodzisk Maz. i 1:2 na wyjeździe z ŁKS-em 1926 Łomża), a na koncie mamy w sumie dwa razy mniej punktów niż rywale (5). Na ten wynik składają się: zwycięstwo 3:0 z Mławianką na inaugurację oraz dwa remisy z Pilicą Białobrzegi 1:1 i Unią Skierniewice 2:2.

Mecz 7. kolejki III ligi gr. 1 GKS Wikielec - Victoria Sulejówek rozpocznie się w sobotę 9 września o godz. 15:00 na Stadionie Gminnym w Wikielcu. Spotkanie poprowadzą: Filip Kaliszewski (sędzia główny), Artur Zakrzewski (sędzia asystent nr 1), Dawid Nitka (sędzia asystent nr 2).