Przed meczem GKS Wikielec – Tęcza Biskupiec

Przed meczem GKS Wikielec – Tęcza Biskupiec

Już w najbliższą sobotę rozegramy kolejny mecz w ramach rozgrywek forBET IV ligi. Tym razem przed własną publicznością podejmiemy Tęczę Biskupiec. Jeszcze przed startem sezonu zespół ten był stawiany w gronie faworytów do awansu, jednak ostatecznie nie zdołał włączyć się do wyścigu o III ligę.

Tęcza Biskupiec

Wydaje się, że drużyna trenera Wojciecha Jałoszewskiego gra w tym sezonie poniżej oczekiwań kibiców. 29 punktów w dziewiętnastu meczach, na które złożyło się 8 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek, to za mało, by włączyć się do walki o awans. Obecnie Tęcza Biskupiec zajmuje 9. miejsce w tabeli i traci do nas 17 punktów.

Nie oznacza to, że sobotni mecz będzie łatwy, bowiem nasi rywale zdecydowanie lepiej radzą sobie na wyjazdach. 19 z 29 punktów zdobyli bowiem na terenie przeciwnika notując 6 zwycięstw, 1 remis i tylko dwie porażki (0:2 jesienią w Lidzbarku Warmińskim i 1:3 na wiosnę w Białej Piskiej). Wszystko wskazuje na to, że jutro Tęcza przystąpi do meczu w najsilniejszym zestawieniu, a obrona Gieksy powinna szczególną uwagę zwracać na najlepszego strzelca przeciwników, Dariusza Gołębiowskiego (10 goli).

GKS Wikielec

Drużyna trenera Damiana Jarzembowskiego gra bardzo konsekwentnie i w czterech tegorocznych ligowych meczach zdobyła aż 10 punktów. Jest w komfortowej sytuacji wyprzedzając drugą w tabeli Polonię Lidzbark Warmiński o 9 punktów i mając w zanadrzu jeden mecz rozegrany mniej.

Nie oznacza to wcale, że mecz z Tęczą będzie dla Gieksy spacerkiem. Wręcz przeciwnie, może być bardzo ciężko. Trener Jarzembowski dalej nie może skorzystać z kontuzjowanego Oskara Kordykiewicza, a z 18-stki meczowej wypadł także pauzujący za czerwoną kartkę otrzymaną w Lidzbarku Vladislav Krasovskiy. Pod znakiem zapytania stoi także występ Pawła Grzybowskiego, który z powodu choroby nie wziął udziału w ostatnim, czwartkowym treningu przed meczem.

Pojedynek Gieksy z Tęczą Biskupiec rozpocznie się w najbliższą sobotę 15. kwietnia o godz. 14:00 na Stadionie Gminnym w Wikielcu.

Skład sędziowski: Grzegorz Kujawa (sędzia główny), Jacek Makowski (sędzia asystent nr 1), Andrzej Jerszewski (sędzia asystent nr 2)

Zobacz także: