Przed meczem GKS Wikielec - Pogoń Grodzisk Maz. [5. kol., III liga, 2023/24]

Jeden z faworytów do awansu, trzecie drużyna minionego sezonu III ligi - Pogoń Grodzisk Mazowiecki - w sobotę przyjeżdża do Wikielca. Czeka nas arcytrudny mecz, ale w przeszłości nie raz już udowodniliśmy, że z takimi rywalami potrafimy wywalczyć korzystny rezultat. Początek spotkania o godz. 15:00.

Będzie to drugi w historii pojedynek GKS-u Wikielec z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Po raz pierwszy zagraliśmy ze sobą jesienią sezonu 2020/21. Wtedy w Wikielcu przegraliśmy 0:2 a obie bramki dla przeciwników zdobył Michał Strzałkowski. W sobotę nie zobaczymy tego świetnego snajpera na murawie, bowiem przed rozpoczęciem tego sezonu zdecydował się, w wieku 30 lat, zakończyć piłkarską karierę.

Z ciekawostek dodajmy, że w przytaczanym meczu Gieksę prowadził będący wtedy asystentem trenera Remigiusz Sobociński. Pierwszy trener Wojciech Tarnowski był wtedy chory, a mecz odbył się - z powodu zagrożenia epidemicznego - przy pustych trybunach.

Dodajmy także, że w ów sezonie rewanżu między GKS-em a Pogonią nie było, bowiem na wiosnę ligę podzielono na dwie grupy - mistrzowską i spadkową. Pogoń walczyła o awans i ten cel, po raz pierwszy w historii, osiągnęła (!); my z kolei wywalczyliśmy utrzymanie w gronie III-ligowców.

W tamtym meczu zagrało też kilku zawodników z obecnej kadry GKS-u: Piotr Kacperek i Sebastian Szypulski rozegrali całe spotkanie; 80 minut na murawie spędził Mateusz Jajkowski; pierwszą połowę zagrał Michał Jankowski, a w drugiej zmienił go Tomasz Wacławski; 33 minuty rozegrał Patryk Rosoliński, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Nasi sobotni rywale zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli. Uzbierali dotąd 7 punktów, na które składają się dwa zwycięstwa (2:0 z ŁKS-em Łomża i 3:0 z Wartą Sieradz), jeden remis (1:1 z Victorią Sulejówek) oraz jednak porażka (0:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki). Dla Pogoni będzie to dopiero drugi mecz wyjazdowy. Pierwszym był przytoczony wyżej remis w Sulejówku.

Mecz 5. kolejki III ligi gr. I GKS Wikielec - Pogoń Grodzisk Mazowiecki odbędzie się w sobotę 26 sierpnia o godz. 15:00 na Stadionie Gminnym w Wikielcu. Spotkanie poprowadzi skład sędziowski: Szymon Rutkowski (sędzia główny), Dawid Błażejczyk (sędzia asystent nr 1), Dawid Kosmal (sędzia asystent nr 2).