Przed meczem GKS Wikielec - Pisa Barczewo

Przed meczem GKS Wikielec - Pisa Barczewo

Nasz sobotni rywal - Pisa Barczewo - obecnie zajmuje miejsce w tabeli nie dające utrzymania w forBET IV lidze. Jesienią w Barczewie wprawdzie zwyciężyliśmy 3:2, ale wygraną zapewniliśmy sobie dopiero w doliczonym czasie gry wykorzystując rzut karny. Wszystko zatem wskazuje na to, że nasi przeciwnicy łatwo się nie poddadzą, więc zapowiadają się emocjonujące zawody. Tym razem na mecz w Wikielcu zapraszają Michał Jankowski i Vladislav Krasovskiy.

Pisa Barczewo zajmuje obecnie trzecie od końca (14.) miejsce w tabeli. Na dzień 2 czerwca 2023 r. ta pozycja nie gwarantuje utrzymania w forBET IV lidze, bowiem na ten moment (uwzględniając spadek Sokoła Ostróda z III ligi) z naszej 4 ligi spadają drużyny z miejsc 16.-14., z kolei dwie kolejne (13. i 12.) zagrają w barażach o utrzymanie. Oczywiście do końca sezonu zostały jeszcze trzy kolejki i wszystko może ulec zmianie.

Gdyby nasi sobotni rywale tak samo dobrze grali jesienią ubiegłego roku, jak obecnie wiosną, dziś nie martwiliby się o utrzymanie. Pisa w tym roku zdobyła aż 16 ze wszystkich 21 uzbieranych dotąd punktów. Potrafiła pokonać u siebie Jezioraka Iława czy Granicę Kętrzyn i widać, że przed własną publicznością radzi sobie zdecydowanie lepiej, niż na wyjazdach. Wiosną do Barczewa przywiozła tylko 4 punkty - zwyciężając 2:1 w Morągu i remisując 3:3 w Lubawie.

Mecz 28. kolejki sezonu 2022/23 forBET IV ligi GKS Wikielec - Pisa Barczewo rozpocznie się w sobotę 3 czerwca o godz. 17:00 na Stadionie Gminnym w Wikielcu.

Na mecz szczególnie zapraszają Michał Jankowski i Vladislav Krasovskiy (materiał WikielecTV):

Zobacz także: