Przed meczem GKS Wikielec - Pilica Białobrzegi [3. kol., III liga, 2023/24]

Będzie to już trzecia kolejka sezonu 2023/24 III ligi gr. I. W sobotę o godz. 15 w Wikielcu podejmiemy Pilicę Białobrzegi - zespół, z którym zagramy po raz trzeci w historii. Dwa poprzednie pojedynki, zarówno u nas jak i na wyjeździe, przegraliśmy do zera. Czas poprawić te statystyki.

GKS Wikielec świetnie rozpoczął nowy sezon wygrywając przed własną publicznością z Mławianką Mława 3:0. W kolejnym ligowym spotkaniu nie było już tak dobrze. Na wyjeździe w Nowym Dworze Mazowieckim przegraliśmy 1:3 ze zdecydowanie lepszym tego dnia Świtem. Po meczu trener Damian Jarzembowski był niezadowolony z naszej postawy w pierwszej połowie, kiedy to byliśmy tłem dla rywala. Po przerwie zaprezentowaliśmy się lepiej, ale mieliśmy zbyt mało argumentów, by chociaż zremisować.

Kilka dni później, w minioną środę, zagraliśmy mecz pucharowy z IV-ligowym Jeziorakiem Iława. Choć zwyciężyliśmy 3:2, to po tym spotkaniu trener Jarzembowski nie krył złości z powodu fatalnej postawy drużyny. Zapowiedział wtedy, że zespół czeka „dogłębna analiza i szczera rozmowa”.

- W wielu momentach charakter, zaangażowanie, chęć gry, wola walki są dużo ważniejsze niż umiejętności indywidualne czy zespołowe i żadna taktyka, ustawienia nie grają, jeżeli zawodnikowi nie chce się harować na boisku - mówił z niesmakiem po środowym meczu z Jeziorakiem trener GKS-u. - Gdyby tych chłopaków nie było na to stać... Gdyby w drugiej połowie nie wyszli odmienieni i nie pokazali dużo większej jakości i zaangażowania, gdyby to co zaprezentowali w pierwszej połowie było naszym maksimum i więcej nie umiemy to ok. Natomiast wiem, że stać nas na dużo, dużo więcej i cholernym obowiązkiem chłopaków jest wykrzesać to z siebie i pokazać temperament.

Nasz sobotni rywal - Pilica Białobrzegi - nieco gorzej rozpoczął sezon. Najpierw na inaugurację uległ 0:3 na wyjeździe Victorii Sulejówek, następnie w 2. kolejce zremisował u siebie 1:1 z Wartą Sieradz.

Jutrzejszy mecz będzie trzecim oficjalnym pojedynkiem Gieksy i Pilicy w historii. W sezonie 2021/22 III ligi zespoły zagrały ze sobą dwa razy. Jesienią 2021 roku w Białobrzegach rywale zwyciężyli 3:0, zaś wiosną w Wikielcu było 2:0 dla gości. W pierwszym meczu GKS prowadził trener Łukasz Suchocki, zaś w drugim trener Piotr Zajączkowski. Warto wspomnieć, że to właśnie po tej drugiej porażce z Pilicą nowym szkoleniowcem Gieksy został trener Jarzembowski.

Mecz 3. kolejki sezonu 2023/24 III ligi gr. I GKS Wikielec - Pilica Białobrzegi odbędzie się w sobotę 19 sierpnia. Początek o godz. 15:00 na Stadionie Gminnym w Wikielcu.

Skład sędziowski: Dawid Szymański (sędzia główny), Kryspin Kosiedowski (sędzia asystent nr 1), Damian Zieziula (sędzia asystent nr 2).