Przed meczem GKS Wikielec - Mławianka Mława [1. kol., III liga, 2023/24]

To będzie nasz 134. mecz na poziomie III ligi i pierwszy oficjalny pojedynek z Mławianką Mława w historii. W najbliższą sobotę o godz. 15:00 w Wikielcu zainaugurujemy sezon 2023/24. Trener Damian Jarzembowski przeanalizował przeciwnika i zna jego atuty i bolączki. Jednak od drużyny będzie bardziej oczekiwał, by skupiła się na swojej grze. - Musimy spojrzeć na to praktycznie, czyli podczas meczu wyciągać odpowiednie wnioski, znajdować słabości przeciwnika i w nie kierować nasze mocne strony - mówi.

W poprzednim sezonie Mławianka Mława występowała w III lidze w roli beniaminka i można śmiało określić, że spisała się w tej roli rewelacyjnie. Zespół trenera Piotra Rzepki zajął wysokie 8. miejsce w tabeli, choć na pewnym etapie rozgrywek kibice z Mławy mieli nawet apetyt na awans. Drużyna przez kilka kolejek była wiceliderem III ligi, jednak ostatecznie pod koniec sezonu straciła sporo punktów i uplasowała się w środku ligowej stawki.

Fani Mławianki nie mogli też narzekać na brak emocji. MKS zakończył rozgrywki z największą ilością zdobytych bramek (83), ale też był w ścisłej czołówce pod względem bramek straconych (71). Jakie więc oblicze rywala zobaczymy w sobotę w Wikielcu? - Będzie to inny zespół [niż w poprzednim sezonie - red.] z racji ilości i jakości zawodników, którzy do niego dołączyli oraz tych, którzy Mławę opuścili - ocenia przeciwników trener Damian Jarzembowski.

Szkoleniowiec Gieksy nawiązuje między innymi do dwóch największych ubytków Mławianki - najlepszych strzelców zespołu - braci Mateusza i Michała Stryjewskich. Pierwszy z nich, z dorobkiem 21 bramek, został królem strzelców rozgrywek, zaś drugi z 17 trafieniami był trzeci w tej klasyfikacji. Obaj bracia po sezonie przenieśli się do Podbeskidzia Bielsko Biała.

W zespole został za to równie bramkostrzelny (17 goli w poprzednim sezonie) Odilon, 26-letni napastnik pochodzący z Angoli. Na niego z pewnością będzie musiała uważać defensywa Gieksy, o czym trener Jarzembowski doskonale wie, bo analizował zarówno mecze ligowe, jak i sparingowe rywali.

- Analiza meczów przeciwnika pozwala mi się domyślać, jak Mława na nas zagra oraz gdzie ma mocne i słabe strony. To też przedstawiłem chłopakom - mówi trener. - Jednak my musimy bardziej skupić się na swojej grze, na tym czego chcemy i również czego nie chcemy na boisku. Zamiast patrzeć na rywala teoretycznie, musimy spojrzeć na to praktycznie, czyli podczas meczu wyciągać odpowiednie wnioski, znajdować słabości przeciwnika i w nie kierować nasze mocne strony.

Mecz 1. kolejki sezonu 2023/24 III ligi GKS Wikielec - Mławianka Mława odbędzie się w sobotę 5 sierpnia o godz. 15:00 na Stadionie Gminnym w Wikielcu. Bilet wstępu wynosi 10 zł. Przed meczem będzie można także nabyć karnety w cenie 70 zł - normalne (na całą rundę) lub 200 zł - VIP.

Skład sędziowski na te mecz: Łukasz Buda (Gdańsk, sędzia główny), Michał Skrzypiński (Gdańsk, sędzia asystent nr 1), Jakub Bartlewski (Suchy Dwór, sędzia asystent nr 2).