Przed meczem GKS Wikielec - Legionovia Legionowo [10. kol., III liga, 2023/24]

Już w piątek 29 września rozegramy kolejny ligowy mecz. Będzie to nasze drugie z rzędu spotkanie przed własną publicznością i pierwsze w tym sezonie przy sztucznym oświetleniu. Początek starcia z Legionovią Legionowo o godz. 18:00.

W piątek po raz czwarty w historii zagramy z Legionovią Legionowo. W poprzednich trzech spotkaniach z Novią 2 razy przegraliśmy i raz zremisowaliśmy. Obie porażki zanotowaliśmy na wyjazdach, z kolei remis wywalczyliśmy przed własną publicznością.

Do pierwszego pojedynku z Legionovią doszło w sezonie 2020/21 III ligi. Wtedy w rundzie zasadniczej przegraliśmy 0:3, a do rewanżu już nie doszło, bowiem na wiosnę liga została podzielona na grupy mistrzowską i spadkową. My walczyliśmy wtedy o utrzymanie a Novia o awans.

W kolejnym sezonie 2021/22 III ligi doszło już do dwóch starć obu drużyn. Jesienią w Wikielcu zremisowaliśmy 1:1, a bramkę na wagę punktu w samej końcówce meczu zdobył Piotr Kacperek. Z kolei na wiosnę w Legionowie przegraliśmy 1:2 i znów gola zdobyliśmy na krótko przed końcowym gwizdkiem. Autorem bramki był Hubert Otręba.

W obecnym sezonie 2023/24 GKS Wikielec i Legionovia Legionowo mają zdobytych po 9 punktów. Nasi rywale po serii porażek na początku rozgrywek zaczęli wreszcie punktować i przeplatać mecze przegrane ze zwycięskimi. Dotychczas wygrali pojedynki z Pilicą Białobrzegi (2:1, na wyjeździe), ŁKS-em 1926 Łomża (3:0, u siebie) oraz Wartą Sieradz (1:0, u siebie).

My z kolei uzbieraliśmy 9 „oczek” dzięki zwycięstwom nad Mławianką Mława 3:0 i Wartą Sieradz 1:0 oraz remisując z Pilicą Białobrzegi 1:1, Unią Skierniewice 2:2 oraz Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:1.

Mecz 10. kolejki III ligi gr. I GKS Wikielec - Legionovia Legionowo odbędzie się w piątek 29 września na Stadionie Gminnym w Wikielcu. Początek o godz. 18:00.