Przed meczem GKS Wikielec - Legia II Warszawa [14. kol., III liga, 2023/24]

W sobotę podejmiemy przed własną publicznością drużynę, która w tym sezonie w każdym meczu strzeliła przynajmniej jedną bramkę oraz z którą bilans bezpośrednich pojedynków jest na naszą korzyść. Czas na 14. serię spotkań III ligi, a w niej GKS Wikielec zagra z rezerwami Legii Warszawa.

To będzie nasz szósty bezpośredni mecz z Legią II Warszawa w historii. W poprzednich spotkaniach zanotowaliśmy trzy zwycięstwa i dwie porażki z bilansem bramkowym 8:11. Co ciekawe, w Wikielcu dwukrotnie podejmowaliśmy rezerwy stołecznego klubu i w obu przypadkach wygraliśmy (3:0 i 1:0). Raz górą byliśmy także na wyjeździe w Ząbkach, gdzie pokonaliśmy Legię 2:1. Z kolei w dwóch pozostałych wyjazdowych meczach wysoko ulegliśmy przeciwnikom 1:6 i 1:4.

Legia II Warszawa to bardzo groźny rywal mający w swoim składzie utalentowanych młodzieżowców aspirujących do gry w pierwszym zespole z Ekstraklasy. Rezerwy są też często uzupełniane piłkarzami z pierwszego zespołu, o czym już niejeden nasz ligowy rywal się przekonał. Czy tym razem zobaczymy w Wikielcu także profesjonalistów z „jedynki”. Wydaje się, że raczej nie, bowiem w czwartek Legia grała mecz Ligi Konferencji Europy w Bośni i Hercegowinie, a w niedzielę podejmuje u siebie Stal Mielec w Ekstraklasie.

Zespół rezerw Legii charakteryzuje także wysoka skuteczność w zdobywaniu bramek. Dotychczas w III lidze drużyna trenera Piotra Jacka zdobyła 26 goli i należy podkreślić, że zawodnicy pokonywali bramkarzy przeciwników w każdym rozegranym meczu.

„Dwójka” zdecydowanie lepiej radzi sobie na własnym boisku, niż na terenie rywali. U siebie Legia II wygrała 5 razy i jeden mecz przegrała. Z kolei na wyjazdach zanotowała 2 zwycięstwa, 4 remisy oraz jedną porażkę. Z Legionistami zwyciężyły tylko dwa zespoły z czuba tabeli: Lechia Tomaszów Mazowiecki (4:2) i Świt Nowy Dwór Mazowiecki (2:1).

Wszystkie cztery remisy Legia II zanotowała na wyjazdach: w Radomiu, Mławie, Białobrzegach i Grodzisku Mazowiecki. Każdy z tych meczów zakończył się wynikiem 1:1.

Na koniec przypomnijmy, że przed rozpoczęciem sezonu wypożyczyliśmy z rezerw Legii Warszawa Maddoxa Sobocińskiego, który - jeśli znajdzie się w kadrze desygnowanej do gry przez trenera Damiana Jarzembowskiego - z pewnością będzie chciał udowodnić swoją wartość.

Mecz 14. kolejki III ligi gr. I GKS Wikielec - Legia II Warszewa odbędzie się w sobotę 28 października na Stadionie Gminnym w Wikielcu. Początek o godz. 15:00. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska: Mateusz Onysk (sędzia główny), Piotr Mirż (sędzia asystent nr 1), Bartosz Wilk (sędzia asystent nr 2).