Przed meczem GKS Wikielec - Jeziorak Iława [WIDEO]

Przed meczem GKS Wikielec - Jeziorak Iława [WIDEO]

Mecze z Jeziorakiem od zawsze elektryzowały kibiców w Wikielcu i Iławie, dlatego na sobotni pojedynek zapraszamy Was całą drużyną! Obejrzyjcie wideo i poznajcie szczegóły wszystkich oficjalnych meczów Gieksy z Jeziorakiem z ostatnich 20 lat. Jutro gramy ze sobą po raz dziewiąty.

Do tej pory w lidze GKS i Jeziorak grały ze sobą czterokrotnie. Bilans Wikielca to 2 zwycięstwa, remis i porażka. Z kolei w Wojewódzkim Pucharze Polski, w którym również zespoły grały ze sobą czterokrotnie, GKS wygrał tylko raz, a trzykrotnie górą był Jeziorak. Nasz ogólny bilans spotkań z Jeziorakiem to 3 zwycięstwa, remis i 4 porażki. Szczegóły bezpośrednich pojedynków GKS-u Wikielec i Jezioraka Iława prezentują się następująco:

MECZE LIGOWE:

Sezon 2018/19 forBET IV ligi

Jeziorak zakończył ten sezon na 3., a GKS na 4. miejscu w tabeli. Jesienią GKS wygrał w Iławie 7:1 zaś wiosną przegrał u siebie 0:4.

Sezon 2019/20 forBET IV ligi

Z powodu pandemii w sezonie 2019/20 rozegrana została tylko runda jesienna forBET IV ligi. Była to historyczna runda dla GKS-u, który pod wodzą trenera Wojciecha Tarnowskiego wygrał wszystkie 17 meczów i awansował do III ligi. W tym sezonie GKS wygrał w Iławie z Jeziorakiem 2:1.

Sezon 2022/23 forBET IV ligi

W obecnym sezonie jesienią w Iławie padł remis 1:1, a w sobotę, na zakończenie rozgrywek, dojdzie do rewanżu.

MECZE PUCHAROWE

Sezon 2003/04

W IV rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski GKS przegrał u siebie z Jeziorakiem Iława 2:3. My graliśmy wtedy w Lidze okręgowej, zaś Jeziorak w IV lidze.

Sezon 2015/16

W 1/32 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski GKS przegrał w Iławie z Jeziorakiem 1:2. My graliśmy wtedy w III lidze, zaś Jeziorak odbudowywał się w B klasie.

Sezon 2017/18

W III rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski GKS wygrał w Iławie z Jeziorakiem 4:0. My graliśmy wtedy w III lidze, zaś Jeziorak był w Klasie okręgowej.

Sezon 2019/20

W II rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski GKS przegrał u siebie z Jeziorakiem 2:4. W tym sezonie wspólnie z Jeziorakiem graliśmy w IV lidze.

 

Mecz 30. kolejki forBET IV ligi GKS Wikielec - Jeziorak Iława rozpocznie się w sobotę 17 czerwca o godz. 17:00 na Stadionie Gminnym w Wikielcu.

Zobacz także: