Przed meczem GKS Wikielec - Granica Kętrzyn

Przed meczem GKS Wikielec - Granica Kętrzyn

Runda wiosenna forBET IV ligi nabiera rozpędu. Już w najbliższą sobotę 1 kwietnia, w ramach 19. kolejki rozgrywek, podejmiemy na własnym terenie Granicę Kętrzyn. Początek meczu o godz. 14:00. Bądźcie tego dnia z nami!

Granica Kętrzyn

Nasz najbliższy rywal, aktualnie 8. drużyna forBET IV ligi, nie najlepiej rozpoczął rundę rewanżową. Dwie ligowe porażki (0:4 na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska oraz 1:2 u siebie z Romintą Gołdap), a także przegrana 1:3 z III-ligową Concordią Elbląg w ramach Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski, na pewno obniżyły morale zespołu trenera Adama Fedoruka. Można być pewnym, że goście będą chcieli zakończyć złą passę i wywieźć z Wikielca korzystny rezultat.

Dziś wiemy, że nasi sobotni rywale przyjadą do Wikielca osłabieni brakiem pauzującego za żółte kartki Marcina Swachy-Socka. Na ten moment nie napływają do nas inne informacje o absencjach w obozie Granicy, więc należy przyjąć, że w pierwszym składzie zobaczymy najlepszego strzelca (9 bramek) i kapitana drużyny Tomasza Bobrowskiego.

 

GKS Wikielec

W obozie Gieksy panują dobre nastroje, ale i mobilizacja. Zawodnicy mają bowiem w głowach ostatni ligowy mecz z Granicą. Jesienią w Kętrzynie było bardzo dramatycznie i nie brakowało zwrotów akcji. Po trafieniach Patryka Rosolińskiego i Kentaro Arai’ego do przerwy prowadziliśmy 2:0. Po zmianie stron gospodarze szybko odpowiedzieli golami Marcina Spirydona oraz Kamila Zawalicha i zrobiło się nerwowo. Do tego stopnia, że mecz kończyliśmy w dziewięciu. Za dwie żółte kartki boisko najpierw opuścił Kentaro (67. min.), a następnie Piotr Kacperek (83. min.). Ostatecznie nie daliśmy sobie wbić trzeciej bramki i wywieźliśmy z Kętrzyna jeden cenny punkt.

W sobotę trener Damian Jarzembowski na pewno nie skorzysta z usług Oskara Kordykiewicza, który w minionej kolejce doznał urazu stawu skokowego. Nie wiadomo także, czy w 18-stce meczowej znajdzie się wspominany wcześniej Kentaro - on w czwartek nie trenował z powodu choroby. Do składu wraca natomiast Rosoliński, którego z kolei tuż przed poprzednim meczem z DKS-em Dobre Miasto choroba wyeliminowała z gry.

Mecz 19. kolejki forBET IV ligi GKS Wikielec - Granica Kętrzyn zaplanowany został na sobotę 1 kwietnia, godz. 14:00.

Skład sędziowski: Dawid Wiśniewski (sędzia główny), Michał Pereszczako (sędzia asystent nr 1), Andrzej Jerszewski (sędzia asystent nr 2)

Zobacz także: