Przed meczem GKS Wikielec - GKS Bełchatów [12. kol., III liga, 2023/24]

Tego rywala nie trzeba specjalnie przedstawiać. Już w najbliższą sobotę do Wikielca przyjedzie GKS Bełchatów - jeden z faworytów do awansu do II ligi, który w CV ma wicemistrzostwo Polski i dwukrotny udział w finale Pucharu Polski. Początek meczu o godz. 15:00.

Będzie to nasz pierwszy oficjalny mecz z Brunatnymi. W poprzednich sezonach III ligi, kiedy terytorialnie mogliśmy rywalizować z GKS-em Bełchatów, oni walczyli o punkty na poziomie I i II ligi. Ów pułap sportowy nie jest wcale maksimum, na jaki stać naszych sobotnich rywali. Przez wiele lat grali oni bowiem na poziomie Ekstraklasy, a po zdobyciu wicemistrzostwa Polski, wzięli udział w eliminacjach do Pucharu UEFA. Los jednak sprawił, że dziś muszą się odbudowywać w niższych ligach.

I póki co idzie im całkiem nieźle. W poprzednim sezonie zwyciężyli IV ligę łódzką, do której sezon wcześniej zostali degradowani, gdy w trakcie sezonu, z powodów finansowych, wycofali się z rozgrywek II ligi. Obecnie Brunatni zajmują w III lidze 3. miejsce ze stratą pięciu punktów do lidera z Tomaszowa Mazowieckiego. Te straty zdecydowanie są do odrobienia i z pewnością klub z Bełchatowa będzie chciał to uczynić i wywalczyć awans do II ligi.

Zespół trenera Bogdana Jóźwiaka w tym sezonie zanotował 7 zwycięstw oraz po 2 remisy i porażki. Brunatni dzielili się punktami na własnym terenie (po 1:1 ze Świtem i Unią Skierniewice), z kolei obie porażki zanotowali na wyjazdach - 1:3 w Grodzisku Mazowieckim oraz 0:1 w Sulejówku.

My z kolei plasujemy się obecnie na dobrym, 9. miejscu w tabeli. Słabszy okres mieliśmy na przełomie sierpnia i września, kiedy zanotowaliśmy trzy porażki z rzędu, ale wydaje się, że ten kryzys już za nami. W ostatnich czterech meczach ekipa trenera Damiana Jarzembowskiego wywalczyła aż 10 punktów, na które składają się zwycięstwa z Wartą Sieradz, Legionovią Legionowo i rezerwami Jagiellonii oraz remis z liderem tabeli - Lechią Tomaszów Mazowiecki.

My jesteśmy podbudowani i pewni swoich umiejętności indywidualnych oraz zespołowych, oni przyjeżdżają do nas w roli faworytów i nikogo się nie boją. Dlatego możemy się spodziewać, że sobotni mecz przyniesie dużo emocji kibicom obu drużyn.

Spotkanie GKS Wikielec - GKS Bełchatów rozpocznie się 14 października o godz. 15:00 na Stadionie Gminnym w Wikielcu. Obsada sędziowska prezentuje się następująco: Piotr Wiśniewski (sędzia główny), Igor Gabrych (sędzia asystent nr 1), Igor Weiner (sędzia asystent nr 2).