Przed meczem GKS Wikielec - DKS Dobre Miasto

Przed meczem GKS Wikielec - DKS Dobre Miasto

Będzie to już drugi w tym roku mecz Gieksy na własnym terenie. W sobotę 25 marca podopieczni trenera Damiana Jarzembowskiego podejmą w Wikielcu DKS Dobre Miasto. Rozgrywane w ramach 18. kolejki forBET IV ligi spotkanie rozpocznie się o godz. 13:00.

DKS Dobre Miasto

Nasz sobotni rywal kapitalnie rozpoczął rundę rewanżową obecnego sezonu. Dwa tygodnie temu zespół trenera Macieja Szostka dość niespodziewanie, ale za to bardzo pewnie, pokonał Znicza Biała Piska 4:0. Tydzień później nie było już tak dobrze. DKS musiał uznać wyższość Rominty Gołdap, z którą przegrał aż 0:5. Oba te mecze zostały rozegrana na boiska ze sztuczną nawierzchnią. Dobromieszczanie mają „w nogach” jeszcze jeden mecz o stawkę. W środę w ramach 1/8 Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski, DKS pokonał na wyjeździe Orła Janowiec Kościelny 4:1 i awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Najlepszym strzelcem naszego sobotniego rywala jest Michał Bendyk z siedmioma trafieniami na koncie. Dziś wiadomo już, że na murawę w Wikielcu nie wybiegnie w sobotę jeden z braci Chojnowskich, Jakub – który pauzuje za 4. żółtą kartkę i Dominik Wasiak, który dziś przeszedł operację. Są to podstawowi zawodnicy drużyny.

 

GKS Wikielec

Po solidnym zwycięstwie z minionej kolejki (7:0 z Mrągowią Mrągowo), drużyna GKS-u na pewno jest w dobrych nastrojach. Głowy zawodnikom z pewnością studzi trener Damian Jarzembowski, który tylko tuż po meczu cieszył się ze zwycięstwa, a już następnego dnia skupiał się wyłącznie na kolejnym rywalu.

W rundzie jesiennej pokonaliśmy - także na własnym terenie - DKS Dobre Miasto 2:0 i nie był to łatwy mecz. Prowadzenie Gieksie dał pięknym strzałem z rzutu wolnego Rafał Kujawa (w 47. minucie), a w doliczonym czasie gry wynik na 2:0 ustalił Kentaro Arai, wykorzystując świetne podanie Huberta Otręby (poniżej możesz obejrzeć bramki z tego meczu).

Jeszcze w czwartek, z powodu przeziębienia, pod znakiem zapytania stał udział w sobotnim meczu Alana Klimka. Dziś jednak wiadomo, że ten młody napastnik będzie jutro do dyspozycji trenera Jarzembowskiego. Poza narzekającym na drobny uraz Jakubem Janiszkiem, szkoleniowiec Gieksy będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników.

 

Mecz 18. kolejki forBET IV ligi DKS Dobre Miasto - GKS Wikielec za porozumieniem obu drużyn zostanie rozegrany w Wikielcu. Początek w sobotę 25 marca o godz. 13:00.

 

Skład sędziowski: Piotr Suchocki (sędzia główny), Michał Pereszczako (sędzia asystent nr 1), Mariusz Zielonka (sędzia asystent nr 2)

Zobacz także: