Przed meczem z Bronią Radom [16. kol., III liga, 2023/24]

Przed meczem GKS Wikielec - Broń Radom [16. kol., III liga, 2023/24]

To będzie nasz ostatni w tym roku mecz rozgrywany na Stadionie Gminnym w Wikielcu, więc mamy nadzieję, że będziecie nas licznie dopingować. W sobotę o godz. 13:00 podejmiemy Broń Radom, z którą u siebie jak dotąd nigdy nie przegraliśmy.

Na wstępie przypomnijmy, że mecz z Bronią Radom, za zgodą przeciwników, przełożyliśmy z godz. 15:00 na godz. 13:00.

Po piętnastu kolejkach aktualnego sezonu nasi rywale zajmują 9. miejsce w tabeli i tracimy do nich zaledwie dwa punkty. Dlatego ewentualne zwycięstwo postawiłoby nas w bardzo dobrej sytuacji w kontekście przyszłorocznego rewanżu w Radomiu.

Broń jest zespołem całkiem dobrze radzącym sobie na wyjazdach. Podopieczni trenera Mateusza Dudka potrafili wygrać w Zambrowie 2:1, a w Białobrzegach 4:1. Przywieźli też cenne remisy z Białegostoku, Łowicza i Sulejówka. Natomiast przegrali w Tomaszowie Mazowieckim, Mławie i Grodzisku Mazowieckim.

Wyjazdy do Wikielca radomianie wspominają raczej średnio, bowiem w dwóch dotychczasowych meczach zdobyli tylko 1 punkt. Wiosną 2021 roku nasze bezpośrednie spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a obie bramki zdobył dla nas Michał Jankowski. Rok później „pod lasem” wygraliśmy z Bronią 4:1 po trafieniach Piotra Kacperka, Huberta Otręby, Sebastiana Szypulskiego i samobójczym golu Michała Wrześniewskiego, który do dziś jest podstawowym defensorem naszych sobotnich rywali.

Z kolei oba dotychczasowe wyjazdowe mecze z Bronią przegraliśmy 1:2 i 2:3.

Mecz 16. kolejki III ligi grupy I GKS Wikielec - Broń Radom odbędzie się w sobotę 11 listopada o godz. 13:00 na Stadionie Gminnym w Wikielcu. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska z Bydgoszczy: Krzysztof Ulatowski (sędzia główny), Dawid Błażejczyk (sędzia asystent nr 1), Piotr Tekieniewski (sędzia asystent nr 2).

Zobacz także: