Przed meczem Concordia Elbląg - GKS Wikielec [17. kol., III liga, 2023/24]

Przed meczem Concordia Elbląg - GKS Wikielec [17. kol., III liga, 2023/24]

Ostatni mecz rundy jesiennej i przedostatni w tym roku. Już w sobotę zagramy na wyjeździe z Concordią Elbląg, czyli z jedyną obok nas drużyną reprezentującą w tym sezonie Warmię i Mazury w III lidze. Mówiąc krótko: czekają nas derby województwa, które poprowadzi trójka sędziów z naszego okręgu.

Z Concordią Elbląg rozegraliśmy wiele oficjalnych meczów zarówno ligowych, jak i pucharowych. Na poziomie III ligi spotkamy się w sobotę po raz piąty w historii, a bilans bezpośrednich pojedynków jest nieco bardziej korzystny dla rywali. Dwa z czterech poprzednich meczów wygrała Concordia, raz był remis i raz zwyciężyliśmy my.

W dwóch dotychczasowych meczach wyjazdowych z Concordią zanotowaliśmy jedno zwycięstwo i jedną porażkę. W 2016 roku pokonaliśmy „Słoników” 1:0 po golu z rzutu karnego autorstwa Remigiusza Sobocińskiego. Z kolei pięć lat później przegraliśmy 3:4. Wtedy dwie bramki zdobył dla nas Michał Bartkowski, a jedną Michał Jankowski. Przypomnijmy, że w opisywanym spotkaniu po pół godzinie gry prowadziliśmy z Concordią 3:1, ale ostatecznie to gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Dziś Concordia jest naszym bezpośrednim sąsiadem w tabeli, mając na koncie o jeden punkt mniej niż my - 17 „oczek”. W pierwszych dniach października zespół z Elbląga objął nowy trener Mateusz Sobieraj. Pod jego wodzą Concordia rozegrała 6 spotkań - 3 razy wygrała i 3 razy przegrała.

Na własnym stadionie elblążanie radzą sobie lepiej niż na wyjazdach. Zdobyli 11 z 17 posiadanych punktów. Zwyciężyli z Olimpią Zambrów (1:0), Pilicą Białobrzegi (2:0) oraz Victorią Sulejówek (4:1), a także zremisowali 1:1 z rezerwami Jagiellonii oraz 0:0 z Mławianką Mława. Najlepszym strzelcem drużyny jest Mateusz Szmydt z 6 trafieniami na koncie.

Mecz 17. kolejki III ligi gr. I Concordia Elbląg - GKS Wikielec odbędzie się w sobotę 18 listopada o godz. 13:00 na Stadionie MOSiR przy ul. Krakusa w Elbląg. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska: Łukasz Dobrzyński (sędzia główny), Krzysztof Sasin (sędzia asystent nr 1), Michał Chmarycz (sędzia asystent nr 2). Przed nami zatem derby województwa III ligi, które sędziować będą arbitrzy reprezentujący Warmię i Mazury, a konkretnie Morąg i Jonkowo.

Zobacz także: