Pokonujemy Błoniankę Błonie 3:0 i wciąż liczymy się w walce o utrzymanie w III lidze

Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, mądra gra przez całe spotkanie doprowadziła nas do kolejnego, jakże cennego zwycięstwa! Gratulacje dla Was, świetny mecz Panowie!

Bardzo dobrze weszliśmy w mecz, atakując gospodarzy od samego początku. Już w 2. minucie w polu karnym nieprzepisowo zatrzymany został Jankes i sędzia bez wahania podyktował rzut karny dla Gieksy. Chwilę później tę okazję na bramkę zamienił Rafał Kujawa! Chyba lepszego początku spotkania nie mogliśmy sobie wyobrazić! W 10. minucie gospodarze mieli rzut wolny. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska przytomnie piłkę wybił Kuba Wąsowski. W 17. minucie to my mieliśmy kapitalną okazję na powiększenie rezultatu, ale niestety za długo zwlekaliśmy z oddaniem strzału. Minutę później kolejny raz atakujemy rywala, Rafał Kujawa znalazł się w doskonałej sytuacji bramkowej, ale jego strzał z głowy był minimalnie niecelny. W 33. minucie nasi piłkarze kolejny raz przysporzyli nam wiele radości. Jajo zdobywa bramkę, strzelając bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jeszcze w polu karnym i bez problemu odnalazła drogę do siatki rywala. Piękny strzał!  Jeszcze w ostatniej akcji pierwszej połowy Hubert Otręba miał okazję do zdobycia bramki, ale jego strzał oddany głową, obronił Łysik. W tej części spotkania Błonianka miała swoje okazje, cierpliwie rozgrywała akcje i czekała na swoją szansę, ale pierwszy strzał na bramkę (niecelny) oddali dopiero w 41. minucie. Nasi piłkarze z kolei w defensywie byli czujni i przerywali ataki rywali, Błonianka miała dużo rzutów z autu w pobliżu naszego pola bramkowego. Obrońcy spisywali się bardzo dobrze, byli tam, gdzie powinni w ofensywnych akcjach rozgrywanych przez drużynę gospodarzy.

Razem z gwizdkiem rozpoczynającym drugą odsłonę Błonianka ruszyła do ataku.

W 48. minucie gospodarze doszli do głosu. Miyamoto Yudai pokazał swoją szybkość, wszedł z futbolówką w nasze pole karne, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i opuściła ona pole gry. Dwie minuty później Szymczak oddaje strzał nad bramką. Dosłownie minutę później ładna akcja Gieksy, zakończona niecelnym strzałem Arai Kentaro. Akcja za akcję. W 60. minucie mieliśmy stały fragment gry i ponownie Jankes był bliski zdobycia bramki. Bramkarz gospodarzy piąstkuje i wybił piłkę na rożny. Po tej akcji wypracowaliśmy sobie kolejny rzut rożny, ale po tym stałym fragmencie gry rywale szybko oddalili zagrożenie. W 77. minucie spotkania mieliśmy stały fragment gry w okolicach 20. metrów przed naszą bramką po faulu Błaszaka. Piekielnie mocny i celny strzał broni Kuba Wąsowski! W całym sezonie ten bramkarz wielokrotnie ratował nasz zespół z opresji, brawo! W 81. minucie drugiej połowy Patryk Rosoliński został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował kolejny rzut karny! Do piłki podchodzi Visnakovs i pewnym strzałem zdobywa trzecią bramkę dla Gieksy. Prowadzimy już 3:0! Dużo działo się w drugiej połowie. Obie drużyny miały swoje momenty i groźne akcje. Błonianka Błonie musiała częściej atakować, żeby gonić wynik i to robiła, ale nie zdołała zdobyć gola w tym spotkaniu.

Ostatnia kolejka będzie bardzo emocjonująca. Już teraz zapraszamy Was na mecz z Jagiellonią II Białystok, który zostanie rozegrany 18 czerwca na stadionie w Wikielcu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Gramy do końca o utrzymanie!

Błonianka Błonie - GKS Wikielec 0:3 (0:2)

0:1 3' (k) Kujawa

0:2 33' M.Jajkowski

0:3  81’ (k) Visnakovs

Błonianka Błonie: Łysik - Szymczak (57' Iwanicki), Papliński, Brewczyński (57' Śmieciński), Jarczak, Włodarczyk, Niezgoda, Korczak (71' Krawczyk), Zajączkowski, Zalewski, Miyamoto Yudai

GKS: Wąsowski - Lukianchuk, Grzybowski, Kacperek (82' Górski, M.Jajkowski, Szypulski, Żukowski (66' Błaszak), Jankowski (71' Kopacz) ,Arai Kentaro (71' Rosoliński) , Otręba, Kujawa (66' Visnakovs)

Żółte kartki: Arai Kentaro, Błaszak, Kopacz, Otręba (GKS) - Niezgoda, Miyamoto Yudai, Jarczak, Iwanicki, Papliński (Błonianka)

Sędziowie: Paweł Sitkowski (sędzia główny), ) Piotr Jamrowski (sędzia asystent nr 1), Karol Walczuk-Wałczuk (sędzia asystent nr 2) Lubelski ZPN