Podsumowanie 19. kolejki III ligi gr. I

Za nami inauguracją rundy wiosennej III ligi w sezonie 2023/24. W dziewięciu spotkaniach padły łącznie 23 bramki, co daje średnią 2,5 gola na mecz. Po tej serii spotkań nowym liderem rozgrywek zostały rezerwy warszawskiej Legii. Zapraszamy na podsumowanie kolejki.

• Legia II Warszawa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (3:0)

Rezerwy warszawskiej Legii wychodzą na głównego faworyta do awansu i nie kryją, że postawiły sobie taki cel. Stołeczna ekipa wsparta armią zawodników pierwszej drużyny (m.in. Kacper Tobiasz, Steve Kapuadi, Maciej Rosołek, Gil Dias czy Qëndrim Zyba) spokojnie ograła Lechię Tomaszów Mazowiecki i dzięki potknięciu dotychczasowego lidera z Grodziska Mazowieckiego, wyszła na prowadzenie w tabeli III ligi.

• Olimpia Zambrów - Pelikan Łowicz 1:1 (1:1)

W Zambrowie łatwo się nie gra, o czym doskonale wiemy (przegraliśmy 0:4) i przekonał się też o tym silny Pelikan. Goście wyszli na prowadzenie za sprawą czołowego strzelca ligi Szymona Sołtysińskiego, a jeszcze w pierwszej połowie wyrównanie Olimpii dał Jakub Romanowicz i ustalił tym samym wynik spotkania.

• GKS Bełchatów - Broń Radom 1:1 (1:1)

Kolejny mecz, którego wynik ustalony został w pierwszej połowie. Mający ambicje grać wyżej GKS Bełchatów podzielił się punktami z solidną Bronią Radom. Dla gości był to siódmy kolejny ligowy mecz bez porażki.

• Jagiellonia II Białystok - Concordia Elbląg 3:0 (1:0)

Porażka boli elblążan tym bardziej, że od 52. minuty grali z przewagą jednego zawodnika i w tym czasie dali sobie wbić dwie bramki. Concordia straciła cenne punkty, a Jaga dzięki zwycięstwu nadal ma tylko punkt straty do nas (ale ma też o jeden mecz rozegrany więcej).

• Legionovia Legionowo - Mławianka Mława 1:2 (0:2)

13 porażek na 18 rozegranych w lidze meczów doprowadziło Novię na sam dół tabeli. Dla Mławianki obie bramki zdobył sprowadzony w listopadzie Ukrainiec Iwan Hurenko. Goście z pewnością są w świetnych nastrojach przed środowym meczem z naszą Gieksą.

• Warta Sieradz - Pilica Białobrzegi 1:1 (1:1)

Przed tą kolejką Pilica była przedostatnia w tabeli. Heroiczną grą i wywalczonym remisem pokazała jednak, że do końca będzie walczyć o utrzymanie. Goście od 41. minuty grali w osłabieniu, a w końcówce stracili drugiego zawodnika.

• Victoria Sulejówek - Unia Skierniewice 0:0

Wydaje się, że był to pojedynek dwóch równorzędnych drużyn, które zresztą sąsiadują ze sobą w środku tabeli.

• ŁKS Łomża - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1 (1:1)

Dotychczasowy lider z Grodziska Mazowieckiego stracił cenne punkty z ostatnim w tabeli ŁKS-em. Solidnie wzmocnieni zimą gospodarze wykorzystali fatalne błędy obrony i bramkarza Pogoni i zrobili pierwszy krok w kierunku utrzymania w lidze.

W środę 6 marca rozegrane zostaną dwa z trzech zaległych meczów 18. kolejki, którą rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku. Z powodu złych warunków atmosferycznych nie wszystkie drużyny zdołały wtedy wybiec na boisko.

• 6 marca, 14:00 | Mławianka Mława - GKS Wikielec
  • 6 marca, 15:00 | Pilica Białobrzegi - Victoria Sulejówek

Termin ostatniego zaległego meczu Concordia Elbląg - Legionovia Legionowo nie został jeszcze ustalony.