Pilica Białobrzegi spada do IV ligi

Po wczorajszej porażce 0:5 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki Pilica Białobrzegi nie ma już matematycznych szans na utrzymanie w gronie III-ligowców. Zespół trenera Macieja Śliwowskiego występował w III lidze przez trzy ostatnie sezony. W nowej kampanii zagra w IV lidze mazowieckiej.

Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie z naszej III ligi spadną nie trzy, a aż cztery zespoły - z miejsc 18. - 15. Grono spadkowiczów zwiększa się o jeden zespół za sprawą II-ligowego Stomilu Olsztyn, który najpewniej spadnie do naszej III ligi - wprawdzie ma jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie, ale jest to bardzo mało prawdopodobne.

Stomil nie dość, że musiałby zdobyć komplet punktów w dwóch ostatnich meczach, to jeszcze musiałby liczyć na „komplet porażek” trzech innych zespołów - Skry Częstochowa, GKS-u Jastrzębie i rezerw Lecha Poznań. Wtedy wszystkie cztery drużyny miałyby po 39 punktów i w grę wchodziłaby „mała tabela” bezpośrednich pojedynków między wszystkimi wymienionymi. A ponadto ów cztery kluby musiałby się oglądać za Olimpią Grudziądz, która także walczy o utrzymanie. Podsumowując - utrzymanie Stomilu jest możliwe, ale skrajnie nierealne.

Bez względu na to czy Stomil się utrzyma czy nie, w przyszłym sezonie w naszej III lidze na pewno nie zobaczymy Pilicy Białobrzegi. Zespół trenera Marcina Śliwowskiego nie ma już matematycznych szans na utrzymanie, nawet gdyby w ostatnich czterech kolejkach zdobył komplet 12 punktów.

My w tym sezonie w obu ligowych meczach zremisowaliśmy 1:1. Zespołowi z Białobrzegów dziękujemy za sportową rywalizację i życzymy szybkiego powrotu do III ligi. Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze ze sobą rywalizowali na tym etapie rozgrywkowym.

W obecnym sezonie naszej III ligi rywalizacja w dolnej części tabeli jest bardzo wyrównana. Na dziś pewnym utrzymania jest dopiero 7. w tabeli Pelikan Łowicz. Kolejna, ósma, Broń Radom też raczej może spać spokojnie, bowiem ma 10 punktów przewagi nad strefą spadkową, a wszystkie pozostałe cztery mecze ligowe gra z zespołami sklasyfikowanymi niżej od niej.