Otręba i Szczepański zostają. Na pierwszym treningu więcej nowych twarzy [ZDJĘCIA]

Otręba i Szczepański zostają. Na pierwszym treningu więcej nowych twarzy [ZDJĘCIA]

Huberta Otrębę i Patryka Szczepańskiego zobaczymy wiosną w barwach GKS-u Wikielec. Na pierwszym treningu było więcej nowych twarzy, a i szykują się ubytki w zespole. Ponadto jeden z naszych jest na testach w II lidze. Ruszyły przygotowania do rundy rewanżowej III ligi.

Najpierw było krótkie przywitanie w szatni, gdzie kilka słów do drużyny powiedzieli prezes Krzysztof Bączek i trener Wojciech Tarnowski. Wtedy też przedstawiono nowych oraz testowanych zawodników.

Wiadomo już, że wiosną w barwach Gieksy zagrają Hubert Otręba z Concordii Elbląg oraz Patryk Szczepański z Wisły Płock. Pierwszy z wymienionych doskonale jest nam znany. Z „W” na piersi grał wiosną 2016 roku w III lidze. Stoper lub defensywny pomocnik, jest wychowankiem Jezioraka, z Sokołem Ostróda wywalczył awans do II ligi. Szczepański natomiast jest 22-letnim napastnikiem. Ostatnio był wypożyczony do IV-ligowego Kasztelana Sierpc. Warto zaznaczyć, że w wieku 17 lat był podstawowym zawodnikiem III-ligowego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Grał też w Kotwicy Kołobrzeg i KP Starogard Gdański.

Kolejne nowe twarze na treningu to: Paweł Grzybowski (pomocnik, Kaczkan Huragan Morąg), Jakub Janiszek (Unia Susz), Dominik Wasiak (Olimpia Zambrów) oraz Patrick Barwiński (Pogoń Prabuty).

Z kolei z drużyną żegna się kolejny po Pawle Ewertowskim i Adamie Kucznierze zawodnik. Pomocnik Jakub Jurczak zdecydował, że chce wrócić z wypożyczenia do swojego macierzystego klubu, Stomilu Olsztyn. Ponadto wypożyczony przed sezonem z Wisły Płock Kamil Cistowski jest obecnie testowany przez II-ligową Skrę Częstochowa.

W treningu nie uczestniczyli także bramkarz Błażej Caban oraz kontuzjowany Filip Wójcik. Natomiast obecni byli, ale w zajęciach udziału nie brali – Łukasz Suchocki i Szymon Modrzewski. Pierwszy ma poważny uraz ucha, zaś drugi złamał palec u ręki i podczas treningu tylko truchtał wokół boiska.

W zajęciach gościnnie udział brał także stary znajomy Gieksy Patryk Wodzicki – obecnie Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.

W środę drużyna trenuje na orliku, kolejne zajęcia ma w czwartek i piątek. W przyszłym tygodniu także cztery treningi, a w sobotę 23 stycznia o godz. 14:00 w Iławie sparing z Gromem Nowy Staw (IV liga).

Zobacz także: