Michał Leszczyński dołączył do kadry GKS-u Wikielec

Jest wychowankiem Stomilu Olsztyn, dwa tygodnie temu skończył 30 lat. Ma na swoim koncie ponad 60 meczów w I lidze i kilkadziesiąt w II. W Pucharze Polski grał przeciwko Ruchowi Chorzów, Wiśle Płock czy Piastowi Gliwice. Mowa o dobrze znanym w regionie bramkarzu Michale Leszczyńskim, który dołączył do kadry GKS-u Wikielec.

Michał Leszczyński urodził się 4 stycznia 1994 roku w Olsztynie. Pierwsze sportowe kroki stawiał w klubach ze stolicy Warmii i Mazur - w ówczesnym OKS 1945 Olsztyn (spadkobiercy Stomilu) i Warmii. Przez większość swojej piłkarskiej przygody związany był ze Stomilem, w barwach którego rozegrał 66 meczów w I lidze. Ma też na koncie ponad 20 występów w lidze II, głównie w Wiśle Puławy.

Ostatnio „Leszczu” bronił barw III-ligowego Sokoła Ostróda, ale kontuzja kolana wyeliminowała go z gry na kilka miesięcy. Po wyleczeniu urazu zaczął odbudowywać formę w niezrzeszonym klubie Strefa Aut Olsztyn, z którym przystąpił do rozgrywek Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Do GKS-u Wikielec Leszczyński dołączył jako wolny zawodnik.