Mateusz Sobotka wypożyczony ze Stomilu Olsztyn

Kolejnym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie zagra w barwach GKS-u Wikielec jest 18-letni Mateusz Sobotka. Ten ofensywny pomocnik został wypożyczony ze Stomilu Olsztyn, a ostatnie pół roku grał w III-ligowej Mławiance Mława.

Mateusz Sobotka urodził się 31 grudnia 2004 roku w Działdowie. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Nidzicy i w tamtejszym Starcie debiutował także w drużynie seniorów.

Obecnie Sobotka jest zawodnikiem II-ligowego Stomilu Olsztyn, skąd do Wikielca został wypożyczony. Jesienią poprzedniego sezonu zawodnik był w kadrze Stomilu i miał okazje zagrać w czterech meczach II ligi (łącznie 30 minut). Wiosną z kolei Sobotka wypożyczony był do III-ligowej Mławianki Mława. Tam zagrał w 14 meczach łącznie ponad 700 minut, sześciokrotnie pojawiając się na murawie w podstawowym składzie i raz wpisując się na listę strzelców.

Mateusz witamy w Gieksie, życzymy wielu sukcesów oraz rozwoju sportowego!