Łukasz Suchocki nie jest już trenerem GKS-u Wikielec. Jego następcą został Piotr Zajączkowski

Łukasz Suchocki nie jest już trenerem GKS-u Wikielec. Jego następcą został dobrze znany w lokalnym środowisku Piotr Zajączkowski. Umowa została podpisana do 30 czerwca 2022 r. z opcją przedłużenia.

Łukasz objął stanowisko pierwszego trenera 13 kwietnia 2021 roku zastępując Wojciecha Tarnowskiego. Był to debiut w roli trenera dla Łukasza. Zaingurował meczem wygranym u siebie z Olimpią Zambrów 2:1. Poprowadził zespół w 28 meczach (9 zwycięstw, 9 remisów i 10 porażek).

Prezes razem z zarządem dziękują Łukaszowi za wkład jaki dał drużynie oraz za walkę o utrzymanie drużyny na poziomie III ligi i życzą dalszej kariery w roli trenera.

Kilka słów o trenerskiej karierze nowego trenera Piotra Zajączkowskiego

W latach 2003–2005 był grającym trenerem Warmii Grajewo. Latem 2005 został grającym szkoleniowcem czwartoligowej Mrągowii Mrągowo. W 2006 roku po zakończeniu piłkarskiej kariery Zajączkowski został zatrudniony na trenerskim stanowisku w Ruchu Wysokie Mazowieckie, w którym pracował do końca sezonu 2006/2007. Następnie został grającym trenerem czwartoligowej Błękitnych Orneta. 28 sierpnia 2007 objął stanowisko szkoleniowca Narwi Ostrołęka, z którą pracował do 28 kwietnia 2008. Od 28 kwietnia 2008 do listopada 2009 ponownie prowadził piłkarzy drugoligowego Ruchu Wysokie Mazowieckie.

14 maja 2010 został trenerem Tura Turek. Zespół z Wielkopolski prowadził do końca sezonu 2009/2010, utrzymując go w II lidze. 1 września 2010 Zajączkowski ponownie został szkoleniowcem Błękitnych Orneta. 13 stycznia 2011 został trenerem Jeziorak Iława. Od 17 września 2012 po dwóch latach przerwy został ponownie trenerem Tura Turek.

W 2013 roku krótko prowadził I-ligowy (2. poziom rozgrywek) ŁKS Łódź, by następnie zostać trenerem Calisii Kalisz, którą prowadził od 24 lipca 2013 roku do 30 września. 14 stycznia 2014 roku Zajączkowski został pierwszym trenerem wówczas IV ligowej Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. W sezonie 2014/15 jego drużyna dzięki kupieniu licencji od Barkasa Tolkmicko grała w III lidze.

Od 16 czerwca do 28 września 2015 roku prowadził IV-ligową Mławiankę Mława. Pod kierunkiem Zajączkowskiego Mławianka rozegrała dziewięć oficjalnych spotkań ligowych. Pięć z nich wygrała, dwa zremisowała i tyle samo przegrała. 13 października 2015 roku Zajączkowski objął funkcję trenera II-ligowej Olimpii Zamrów, którą prowadził do kwietnia 2016 roku.

Od 5 października 2016 roku Zajączkowski był trenerem III-ligowego Pelikana Łowicz, 19 kwietnia 2017.
18 lipca 2017 roku Zajączkowski objął ponownie funkcję trenera III-ligowej Drwęcy NML zastępując na tym stanowisku Sławomira Majaka. Po rundzie jesiennej jego podopieczni, uplasowali się na siódmym miejscu w tabeli. Następnie mimo bardzo trudnej sytuacji, bo ze sponsorowania klubu w przerwie zimowej wycofał się jego główny sponsor czego konsekwencją było odejście wielu doświadczonych i kluczowych zawodników Zajączkowskiemu, który postawił na młodzież udało się sportowo utrzymać klub III lidze (12 miejsce na koniec sezonu 2017/18). Jednak ostatecznie Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej nie przyznał Drwęcy NML licencji na grę III lidze, powodując jej spadek do IV, dzięki czemu utrzymała się dodatkowo w III lidze Legia II Warszawa.

19 października 2018 roku Zajączkowski zastąpił Kamila Kieresia na stanowisku szkoleniowca I-ligowego Stomilu Olsztyn. Trenerem Stomilu pozostawał do czerwca 2020. Na tym stanowisku zastąpił go Adam Majewski.

7 stycznia 2021 został szkoleniowcem III-ligowej Kotwicy Kołobrzeg, w międzyczasie był także tymczasowym trenerem III-ligowego klubu GKS Wikielec (dwa spotkania i dwie wygrane u siebie z Polonią Warszawa 1:0 i na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:0).

Witamy na pokładzie i życzymy samych sukcesów