Legionovia Legionowo spada do IV ligi

Wczorajszy oficjalny spadek II-ligowego Stomilu Olsztyn do naszej III ligi spowodował, że przedostatnia w tabeli Legionovia Legionowo nie ma już szans na wydostanie się ze strefy spadkowej i w przyszłym sezonie będzie grać w IV lidze. W tym sezonie z naszej ligi spadają co najmniej cztery zespoły, a jest możliwe, że będzie ich nawet pięć.

Nie uwzględniając zdarzeń z II ligi, z naszej III ligi powinny spadać do IV ligi trzy najniżej sklasyfikowane w tabeli drużyny - z miejsc 18. - 16. Jednak drugoligowi spadkowicze trafiają do reprezentowanych przez siebie regionów, w związku z czym III-ligowcy muszą mieć ten fakt z tyłu głowy.

No i właśnie mamy z taką sytuacją do czynienia. W niedzielę Stomil Olsztyn zremisował na wyjeździe ze Skrą Częstochowa 2:2 i pogrzebał swoje szanse na utrzymanie w II lidze. W przyszłym sezonie Duma Warmii będzie grać w naszej III lidze, a to oznacza, że musi się zwolnić dla niej miejsce - w tej sytuacji na pewno do IV ligi spadnie także drużyna, która zakończy sezon III ligi na 15. miejscu w tabeli (na dziś jest to Mławianka Mława, ale do zakończenia rozgrywek zostały jeszcze trzy kolejki i wiele może się zmienić).

Złą wiadomością dla III-ligowców jest fakt, iż istnieje prawdopodobieństwo, że nawet zajęcie 14. miejsca nie da utrzymania. Wszystko dlatego, że realnie zagrożona spadkiem jest także II-ligowa Olimpia Elbląg, która dziś ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Za tydzień w sobotę rozegrana zostanie ostatnia kolejka II ligi. Olimpia zagra na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Aby mieć pewność utrzymania elblążanie muszą ten mecz wygrać. W każdym innym przypadku muszą liczyć na niekorzystne wyniki spotkań przynajmniej dwóch z trzech wymienionych drużyn: rezerw Lecha Poznań grających na wyjeździe z Polonią Bytom, Skry Częstochowa grającej na wyjeździe z KKS-em Kalisz oraz GKS-u Jastrzębie grającego na wyjeździe z rezerwami ŁKS-u Łódź.

Na dziś w naszej lidze pewne utrzymania nie są drużyny z miejsc 8. - 16., a w tym gronie jest także GKS Wikielec. Nam do rozegrania zostały trzy mecze, w tym dwa na własnym stadionie z Pelikanem Łowicz i Concordią Elbląg oraz na wyjeździe z Bronią Radom.

Wracając do Legionovii, którą żegna się z III ligą. W tym sezonie w bezpośrednich pojedynkach zdobyliśmy z Novią 3 punkty. Jesienią zwyciężyliśmy w Wikielcu 2:1, z kolei na wiosnę przegraliśmy na wyjeździe 0:4. Zespołowi z Legionowa dziękujemy za sportową rywalizację i życzymy szybkiego powrotu do III ligi. Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze ze sobą rywalizowali na tym poziomie rozgrywkowym.