Krajobraz po piłkarskim weekendzie dzieci i młodzieży Gieksy [ZDJĘCIA]

W miniony weekend oraz w poniedziałek wszystkie grupy młodzieżowe GKS-u Wikielec grały mecze ligowe i brały udział w turniejach. Najwięcej powodów do radości mają trampkarze trenera Piotra Kacperka, którzy na dwie kolejki przed końcem rundy zapewnili sobie awans do I ligi. Gratulujemy! Zapraszamy na krótkie podsumowanie i garstkę zdjęć.

Awans do I ligi wojewódzkiej C1 Trampkarz GKS Wikielec wywalczył w Gierzwałdzie, gdzie mierzył się z miejscowym Grunwaldem. Ekipa trenera Piotra Kacperka pewnie zwyciężyła 4:1 (3:0) na dwie kolejki przed końcem rundy jest już pewna mistrzostwa w II lidze. Bramki dla młodej Gieksy zdobyli: Michał Kurkiewicz, Filip Grodecki, Alan Gajda oraz Antonio Przeradzki. W najbliższy weekend trampkarze GKS-u grają u siebie z Iskrą Narzym, a tydzień później kończą rundę wyjazdem do Wichra Gwiździny.

Dalej z problemami w lidze mierzą się juniorzy młodsi trenera Remigiusza Sobocińskiego. Tym razem nasza najstarsza młodzież uległa na wyjeździe Sokołowi Ostróda 2:6 (1:1). Obie bramki dla Gieksy zdobył Bartosz Wajner. Za tydzień juniorzy młodsi podejmują u siebie Start Nidzica, zaś tydzień później kończą rundę meczem wyjazdowym z Małym Jeziorakiem Iława.

Swoje turnieje w poniedziałkowe popołudnie rozegrali także nasi najmłodsi adepcji. Orliki trenera Mateusza Jajkowskiego rywalizowały w Gwiździnach z tamtejszym Wichrem, a także z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie i Olimpią Kisielice.

Z kolei żaki trenerów Sobocińskiego i Oskara Kordykiewicza pojechały na turniej do Sampławy. Tam grały z gospodarzami - Drewneksem, a także z Motorem Lubawa.

Za tydzień najmłodsi zagrają ostatni turniej drugiej rundy rozgrywek. Orliki zorganizują zawody w Wikielcu, z kolei żaki jadą do Lubawy.