Koniec piłkarskiego roku. Kończymy w środku tabeli, teraz 5 tygodni odpoczynku

Koniec piłkarskiego roku. Kończymy w środku tabeli, teraz 5 tygodni odpoczynku

Zwycięstwem 4:0 Pogoni Grodzisk Mazowiecki z Pelikanem Łowicz III liga grupa I zakończyła tegoroczne rozgrywki. GKS Wikielec zajmuje dobre 12. miejsce w tabeli, ale musi pamiętać, że dwaj sąsiedzi z dołu stawki, mają co najmniej po dwa zaległe mecze do rozegrania. Teraz drużyna trenera Wojciecha Tarnowskiego ma pięć tygodni przerwy, a do zajęć wraca 11 stycznia.

Tydzień temu została rozegrana ostatnia kolejka w III lidze grupie I, ale w ciągu kolejnych siedmiu dni część drużyn nadrabiała zaległości i grała zaległe mecze - najczęściej odwoływane wcześniej z powodu zagrożenia epidemicznego.

Najpierw w środę 2 grudnia rezerwy Jagiellonii Białystok pokonały 2:1 Pelikana Łowicz. Następnie w piątek Polonia Warszawa wygrała 1:0 z Sokołem Aleksandrów Łódzki. W sobotę z kolei rezerwy Jagiellonii podzieliły się punktami (2:2) z Ursusem Warszawa, a Znicz Biała Piska wygrał 1:0 z Legią II Warszawa. W niedzielę natomiast doszło do wspomnianego na wstępie meczu Pogoni z Pelikanem (4:0).

GKS ostatecznie zamyka rok 2020 na z pewnością zadowalającym 12. miejscu w tabeli. Należy jednak pamiętać, że kilka drużyn ma zaległe mecze do rozegrania. W tym gronie są trzynasta w tabeli Jagiellonia i będąca „oczko” niżej Błonianka, które muszą nadrobić po co najmniej dwa mecze.

Właśnie dlatego wczesną wiosną przyszłego roku w III lidze grupie I zostaną nie tylko rozegrane trzy ostatnie kolejki rundy jesiennej, ale także następujące spotkania:

 

Jagiellonia II Białystok - Ruch Wysokie Mazowieckie

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Błonianka Błonie

Jagiellonia II Białystok - Concordia Elbląg

Legionovia Legionowo - Jagiellonia II Białystok

Błonianka Błonie - Pogoń Grodzisk Mazowiecki

 

Zawodnicy GKS-u obecnie mają wolne od treningów. Z trenerem Wojciechem Tarnowskim spotkają się ponownie w poniedziałek 11 stycznia i rozpoczną przygotowania do wznawianych w marcu rozgrywek. Dokładnie 13 marca zespół z Wikielca jedzie do Legionowa walczyć o pierwsze w nowym roku punkty.

W okresie przygotowawczym trener zaplanował szereg gier kontrolnych z Sokołem Ostróda, Bałtykiem Gdynia, KP Starogard Gdański, a także z Concordią, Huraganem czy Polonią Lidzbark Warmiński. Więcej o przygotowaniach, transferach i minionej rundzie trener Tarnowski mówi w wywiadzie dla portalu dwadozera.pl – kliknij i przeczytaj.

Zanim przejdziesz do wywiadu obejrzyj też kompilację bramek, jakie jesienią 2020 roku zdobył w III lidze GKS Wikielec. W zestawieniu brakuje goli zdobytych na wyjazdach z Błonianką Błonie i Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Zobacz także: