Jupitery na Jajko Arena - poprawiamy warunki treningowe

Od teraz drużyny GKS-u Wikielec będą mogły bez przeszkód trenować we wczesnowiosenne i jesienne wieczory bez niszczenia płyty głównej stadionu. Właśnie zostało uruchomione sztuczne oświetlenie na Jajko Arena, czyli bocznym boisku klubu.

Do nieoficjalnej inauguracji i testu nowych jupiterów doszło w czwartkowy wieczór. Były prezes i wieloletni działacz GKS-u Wikielec Mariusz Jajkowski spotkał się z Zenonem Łyżwą, właścicielem iławskiej firmy Perimex, która wykonała instalację i znacząco wsparła całe przedsięwzięcie.

- Musimy sobie pomagać - skomentował krótko podczas spotkania na boisku właściciel Perimexu.

- Trenować tu będą wszystkie nasze drużyny - dodał prezes Jajkowski. – W przyszłym roku chcemy te światła rozbudować, aby można tu było grać sparingi.

Jajko Arena to nieoficjalna nazwa bocznego boiska GKS-u Wikielec. Nazwa powstała od nazwiska wspominanego wyżej Mariusza Jajkowskiego, który zbudował boisko z własnych środków, gdy był jeszcze prezesem klubu.