III liga gr. I: Koniec grania w tym roku

Ligowe zmagania w 2023 roku dobiegły końca. Nie wszystkie drużyny w naszej grupie III ligi zdołały rozegrać w ten weekend swój mecz i będą musiały w marcu przyszłego roku nadrobić zaległości. Do skutku nie doszedł między innymi nasz wyjazd do Mławy. Plany pokrzyżowała nam niesprzyjająca pogoda.

Rozegrana w ten weekend 18. kolejka III ligi gr. I była jednocześnie pierwszą serią spotkań rundy rewanżowej. Co ciekawe, wszystkie drużyny od 1. do 9. miejsca w tabeli zdołały utrzymać swoje pozycje. Natomiast największy awans - z 14. na 10. pozycję zanotowała Warta Sieradz, która wygrała na wyjeździe 2:0 z faworyzowanym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Drużyny z podium stawki w komplecie zanotowały zwycięstwa. Lider z Grodziska Mazowieckiego zwyciężył 2:0 w Tomaszowie Mazowieckim, rezerwy warszawskiej Legii pokonały u siebie Olimpię Zambrów, z kolei GKS Bełchatów zwyciężył 1:0 w Łowiczu.

18. kolejka III ligi gr. I

• Lechia Tomaszów Mazowiecki - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:2 (0:0)
  • Unia Skierniewice - ŁKS Łomża 0:0
  • Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Warta Sieradz 0:2 (0:1)
  • Broń Radom - Jagiellonia II Białystok 1:0 (1:0)
  • Pelikan Łowicz - GKS Bełchatów 0:1 (0:0)
  • Legia II Warszawa - Olimpia Zambrów 2:0 (1:0)

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych do skutku nie doszły trzy mecze:

• Mecz Mławianka Mława - GKS Wikielec za porozumieniem obu klubów został odwołany dzień przed terminem rozegrania. Spotkanie został zaplanowane na 6 marca 2024 (środa), godz. 14:00.
  • Z powodu złego stanu boiska sędziowie odwołali w dniu meczu pojedynki Concordii Elbląg  z Legionovią Legionowo oraz Pilicy Białobrzegi z Victorią Sulejówek. Nowe terminy tych spotkań nie zostały jeszcze wyznaczone, ale powinny się odbyć w marcu 2024 roku.