GKS Wikielec zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski w sezonie 2021/22 [DEKORACJA]

GKS Wikielec zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski w sezonie 2021/22 [DEKORACJA]

Piłkarzom Gieksy nie można odmówić walki, pokazali to we wczorajszym spotkaniu, wygrywając Wojewódzki Puchar Polski ze Stomilem II Olsztyn aż 5:0, pogrom!

Pierwsza połowa spotkania dostarczyła nam dużo emocji i były to pozytywne emocje. W tej części meczu byliśmy drużyną aktywniejszą, częściej inicjowaliśmy akcje i wypracowaliśmy sobie kilka strzeleckich okazji, co nie znaczy, że rezerwy Stomilu tylko się broniły, bo również zespół gości miał swoje momenty.  Mecz rozpoczął się wyrównanie, oglądaliśmy dużo walki w środku w pola, obie ekipy próbowały wypracować sobie przewagę od pierwszych minut. W 5. minucie Rosoliński z Szypulskim rozegrali między sobą fajną akcję, ale Rosół dostał za mocne podanie i bramkarz go niestety ubiegł. Dwie minuty później zaczęliśmy świętować, ale za chwilę usłyszeliśmy gwizdek sędziego. Jajo dośrodkowanie prawie z połowy boiska, Kacperek strzela z głowy bramkę, ale sędzia gwiżdże spalonego, było blisko otwarcia wyniku spotkania! 10. minuta rzut rożny z lewej strony boiska, bardzo dobra piłka dośrodkowana przez Mateusza Jajkowskiego, zabrakło niewiele, aby któryś z naszych umieścił futbolówkę w bramce. W 16. Minucie pierwszej połowy Jankes na lewej stronie boiska swoimi zwodami postraszył obrońców rywali, a chwilę później Hubert Otręba oddał niecelny strzał głową. 19. minuta to akcja rezerw Stomilu. Hubert Szramka dograł dobrą piłkę do Bendyka, ale ten ostatni strzelił za lekko, żeby zaskoczyć naszego bramkarza. Minutę później znowu tylko westchnęliśmy. Mieliśmy rzut wolny, do którego oczywiście podszedł Mateusz Jajkowski, zawodnik oddał mocny strzał i trafił w spojenie słupka z poprzeczką, dobijał Jankowskiego, ale niecelnie. W 27. minucie  zagotowało się pod bramką Stomilu II, Jankowski próbował położyć zwodem bramkarza, ale ten zdołał obronić strzał, dobitka Huberta Otręby była niecelna. 30. Minuta i bardzo dobrą sytuację pod naszą bramką stworzyli sobie zawodnicy z Olsztyna, jednak strzał Brdaka broni Rutkowski. W 35. Minucie Jankes był w 100% skuteczny i prowadzimy 1:0. Proste i celne podania z pola i bez problemów pokonał Olszewskiego. 43. minuta kolejny strzał aktywnego Jankowskiego, tym razem z dystansu, ale minimalnie niecelny. Kończymy pierwszą połowę, prowadząc 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się ostrą grą, na początku piłkarze serwowali nam dużo fauli. W tej części gry również graliśmy rozważnie, szanowaliśmy piłkę i parliśmy ciągle do przodu, aby podwyższyć wynik spotkania. Naszej ekipie nie można w żadnym wypadku odmówić braku ducha walki, bo chłopaki dzisiaj pokazali, że walczą do końca. W 52. minucie Rosoliński zakręcił bramkarza w polu karnym, podał i Rafał Kujawa bez problemów podwyższył wynik spotkania na 2:0. W 56. minucie  wszedł na boisko Eduards i od razu mógł zdobyć bramkę, wyprzedził obrońcę, znalazł się sam z bramkarzem, niewiele zabrakło. 59. minuta to rzut rożny olsztynian zakończony strzałem Brdaka, ale nasz bramkarz był tam, gdzie powinien. W 74. minucie akcję rozegrali goście, zakończyła się ona dośrodkowaniem i strzałem, ale piłka trafiła wprost w Rutkowskiego. 76. minuta to opis Jankesa lewą stroną boiska, na zamknięciu był Żukowski, ale trafił w boczną siatkę, a na trybunach słyszeliśmy jęk zawodu. Jednak cierpliwość popłaca. W 82. minucie mieliśmy kolejne powody do radości, Visnakovs podwyższa wynik spotkania na 3:0! Minutę później kolejny raz świętowaliśmy. Jankowski dostał wspaniałe podanie ze środka pola i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, którego ominął na jeden zwód i umieścił piłkę w siatce. Już nic w tym meczu nie mogło się złego wydarzyć z naszej perspektywy, 4:0 dla GKS’u Wikielec! Ale na tym się nie skończyło… Istny pogrom w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski nadeszła 87. minuta, Visnakovs pewnym strzałem po ziemi ustala wynik spotkania – wygrywamy 5:0 z rezerwami Stomilu II i zostajemy Wojewódzkim Mistrzem Polski! Gratulujemy Panowie, jesteście niesamowici! Wielkie gratulacje dla Was, jesteście mistrzami!

STOMIL II OLSZTYN - GKS WIKIELEC 0:5 (0:1)

0:1 35' Jankowski

0:2 52' Kujawa

0:3 82' Visnakovs

0:4 83' Jankowski

0:5 87' Visnakovs

GKS: Rutkowski - Grzybowski, Kacperek, M.Jajkowski, Szypulski (68'Kopaczyk), Rosoliński (55'Żukowski), Korzeniewski (86'Rykaczewski), Jankowski (86'Sz.Jajkowski), Arai Kentaro (77'Mulkevich), Otręba, Kujawa (55'Visnakovs)

STOMIL II Olsztyn: Olszewski - Brdak, Szabaciuk, Drabiszczak, Bendyk (57' Banul), Morawski, Borkowski (76'Jędrzejczyk), Szramka (60'Drzewiecki), Urban (68'Wojnach), Florek, Zapałowski

Sędziowie: Wojciech Krztoń (sędzia główny), ) Michał Pereszczako (sędzia asystent nr 1), Jacek Makowski (sędzia asystent nr 2), Krystian Mucha (sędzia techniczny).

 

fot. wmzpn.pl | gazeta iławska

Zobacz także: