Drużyna po teście wytrzymałościowym. Trenuje z nami nowy boczny obrońca [ZDJĘCIA]

Drużyna po teście wytrzymałościowym. Trenuje z nami nowy boczny obrońca [ZDJĘCIA]

W trzecim tygodniu przygotowań trener Wojciech Tarnowski sprawdził, jak drużyna wygląda pod kątem wytrzymałościowym. Większość zawodników osiągnęła wynik bardzo dobry, a prawie wszyscy zrobili postępy w porównaniu do Beep Testu przeprowadzonego w ubiegłym sezonie. Za kilka tygodni trener jeszcze raz sprawdzi wytrzymałość drużyny. Od wtorku trenuje też z nami kolejny wychowanek akademii Wisły Płock.

Beep Test, czyli norweski test biegowy jest bardzo popularnym sposobem na sprawdzenie aktualnej wytrzymałości krążeniowo-oddechowej zawodników. Trener Wojciech Tarnowski stosuje go nie od dziś.

- Chciałem zobaczyć, jak po kilkunastu już treningach okresu przygotowawczego wyglądają zawodnicy - powiedział po sprawdzianie trener Tarnowski. - Przyznam, że wyniki są obiecujące. Dziś biegała około 20-to osobowa grupa, z której większość osiągnęła wynik bardzo dobry, a trzy lub cztery osoby - wybitny. Było tylko kilka wyników dobrych, a jeden zawodnik, mam na myśli Szymona Jajkowskiego, ze względu na kontuzję musiał zakończyć test szybciej.

Co ciekawe, prawie wszyscy zawodnicy zrobili lepsze wyniki od tych osiągniętych zimą minionego sezonu. Tylko jeden wynik był nieznacznie gorszy, a w jednym przypadku - identyczny. Trener mógł też zobaczyć, w jakiej dyspozycji są nowi i testowani gracze. A od wtorku w tym gronie jest jedna nowa twarz - Paweł Zaroślak.

- Jest to dobrze wyszkolony technicznie boczny obrońca, młodzieżowiec, wychowanek akademii Wisły Płock, ostatnio występujący w Kasztelanie Sierpc. Będzie z nami trenował do końca tygodnia i zagra w sparingu z Polonią Lidzbark Warmiński. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Nie ukrywam, że potrzebujemy bocznych obrońców, bo w zasadzie mamy ich tylko dwóch i musimy wzmocnić tę część formacji - komentuje trener.

Dziś już wiadomo, że wiosną w Wikielcu dalej grać będzie wypożyczony z Wisły Płock Kamil Cistowski, którym interesowały się kluby II ligi. Finalizowane są również formalności dotyczące transferu Pawła Grzybowskiego z Kaczkan Huraganu Morąg. Trener w drużynie widzi też pomocnika Dominika Wasiaka (ostatnio Olimpia Zambrów). Zawodnik ten w środę nie brał udziału w teście, bo dzień wcześniej na treningu doznał niegroźnego urazu głowy (rozcięty łuk brwiowy) walcząc o piłkę z Szymonem Modrzewskim. Testy w Wikielcu zakończyli za to Patrick Barwiński z Pogoni Prabuty i Paweł Flis z MKS-u Korsze.

W sobotę 30 stycznia w Iławie GKS Wikielec rozegra kolejny sparing. O godz. 14:00 zmierzy się z 3. drużyną forBET IV ligi Polonią Lidzbark Warmiński.

Zobacz także: