Dawid Kalisz zagra w GKS Wikielec

Dawid Kalisz zagra w GKS Wikielec

Kolejny zawodnik zagra w naszej drużynie w trwającym już sezonie 2023/24. GKS Wikielec wzmocni 24-letni Dawid Kalisz, który w minionym sezonie reprezentował Stomil Olsztyn, a w przeszłości występował w I-ligowym Bruk-Becie Termalica Nieciecza. Działacze GKS-u Wikielec zabiegają, by zawodnik był do dyspozycji trenera już na środowy mecz ligowy w Skierniewicach.

Dawid Kalisz urodził się 11 sierpnia 1999 roku. Gra na pozycji pomocnika. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w drużynach młodzieżowych MOSiR-u Jastrzębie Zdrój skąd w sezonie 2016/17 przeniósł się do II-ligowego ROW-u 1964 Rybnik. W sezonie 2017/18 II ligi Kalisz wywalczył sobie w Rybniku miejsce w podstawowym składzie, rozegrał ponad 2000 minut i strzelił dwie bramki.

Kolejne trzy lata Kalisz spędził w I-ligowym Bruk-Becie Termalica Nieciecza, z którym w kampanii 2020/21 wywalczył awans do Ekstraklasy. W opisywanym sezonie zawodnik spędził jednak na murawie tylko 26 minut pojawiając się na murawie w trzech meczach - przeciwko Zagłębiu Sosnowiec, Miedzi Legnica oraz Odrze Opole.

Miniony sezon 24-latek spędził w II-ligowym Stomilu Olsztyn. Wystąpił w 23 drugoligowych meczach oraz w dwóch spotkaniach barażowych o awans do I ligi. Na murawie spędził prawie 900 minut.

Dawid Kalisz przechodzi do GKS-u Wikielec jako wolny zawodnik. Jest szansa, że będzie do dyspozycji trenera Damiana Jarzembowskiego już na środowy (23 sierpnia) mecz wyjazdowy przeciwko Unii Skierniewice.

Dawid witamy w Wikielcu i życzymy udanej piłkarskiej przygody!

Zobacz także: