Concordia Elbląg ukarana walkowerem

Mamy najświeższe informacje odnośnie zaległego meczu Concordia Elbląg - Legionovia Legionowo. Spotkanie to zostało zweryfikowane jako walkower 3:0 na korzyść gości, a powodem takiej decyzji miał być fakt nie przygotowania przez gospodarzy boiska na mecz.

Przypomnijmy, że mecz 18. kolejki III ligi Concordia Elbląg - Legionovia Legionowo pierwotnie miał się odbyć w sobotę 25 listopada 2023 r. o godz. 13:00. Spotkanie ostatecznie nie doszło do skutku i została odwołane jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, bowiem sędzia główny uznał, że boisko nie zostało należycie przygotowane do gry. Gospodarze zabiegali, by mecz się odbył i wspólnymi siłami zawodników, sztabu i innych osób odśnieżali boisko. Ostatecznie jednak arbiter uznał, że plac nie nadaje się do przeprowadzenia zawodów.

Dziś wiemy, że w/w spotkanie już się nie odbędzie. Mecz został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść Legionovii Legionowo z powodu nie przygotowania przez gospodarzy boiska do gry.

Komplet punktów został Novii dopisany, dzięki czemu zespół awansował w tabeli z miejsca ostatniego na 16., zostawiając za sobą Pilicę Białobrzegi i ŁKS Łomża. Porażka Concordii nie wpłynęła na jej miejsce w tabeli.