1/4 finału WPP: Przed meczem z Concordią Elbląg

Rusza decydująca faza Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski. W środę przy ul. Skrzydlatej w Elblągu będziemy walczyli o półfinał tych rozgrywek z ligowym rywalem - miejscową Concordią. Początek meczu o godz. 16:30.

Droga Concordii Elbląg do ćwierćfinału Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski była nieco krótsza niż GKS-u Wikielec. My zaczynaliśmy rozgrywki od rundy wstępnej, zaś nasi rywale dołączyli do gry dopiero w kolejnym etapie Pucharu, ponieważ wylosowali wolny los.

Concordia to także triumfator WPP z poprzedniego sezonu, w finale pokonała po dogrywce Tęczę Biskupiec 2:1. Zdobycie trofeum dało „Słonikom” przepustkę do gry na arenie krajowej Fortuna Pucharu Polski. W I rundzie Concordaa uległa ekstraklasowemu Widzewowi Łódź 0:4.

Elblążanie rozegrali w tym sezonie trzy mecze na szczeblu regionalnym Pucharu. Najpierw pokonali 2:0 grającą w klasie okręgowej Polonię Pasłęk, następni 1:0 wygrali z IV-ligowymi rezerwami Olimpii Elbląg, a na koniec ograli 1:0 MKS Działdowo z klasy okręgowej.

My natomiast mamy na koncie cztery pucharowe mecze w tym sezonie. Na starcie pokonaliśmy 12:0 reprezentanta A klasy LZS Frednowy, następnie wygraliśmy w Iławie z Jeziorakiem 3:2 (IV liga), potem w Ostródzkie z Sokołem 3:1 (klasa okręgowa), a na koniec zwyciężyliśmy w Giżycku z Mamrami 3:0 (IV liga).

Mecz 1/4 finału Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski Concordia Elbląg - GKS Wikielec zaplanowany został na środę 17 kwietnia godz. 16:30 w Kompleksie Sportowym Skrzydlata w Elblągu. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska: Damian Krumplewski (sędzia główny), Krzysztof Sasin (sędzia asystent nr 1), Daniel Chrostek (sędzia asystent nr 2).

Zwycięzca meczu Concordia - GKS zagra w półfinale ze zwycięzcą pary drużyn klasy okręgowej Start Nidzica - Pisa Barczewo.

Z kolei drugą parę półfinałową stworzą IV-ligowcy, zwycięzcy meczów Znicz Biała Piska - Polonia Lidzbark Warmiński oraz Constract Lubawa - Tęcza Biskupiec. Mecze półfinałowe WPP zaplanowano na środę 29 maja.

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie przeprowadzi dwie transmisje NA ŻYWO z meczów 1/4 finału WPP [kliknij w wybrany mecz aby obejrzeć LIVE]: